انتخاب زبان

آخرین اخبار

آتش‌سوزی در جنگل‌های کلیبر با کمک اهالی مهار شد/ «نبود امکانات اصلی‌ترین عامل گسترش آتش‌سوزی»

کلیبر 2

اویان نیوز: امروز دوبار جنگل‌های منتهی به منطقه توریستی «قلعه‌دره‌‍‌سی» در کلیبر طعمه حریق شد؛ این آتش‌سوزی‌ها با کمک اهالی منطقه مهار شد.

به گزارش اویان نیوز، دوشنبه ۲۸تیر۹۵ حدود یک هکتار از جنگل‌های منتهی به منطقه توریستی «قلعه‌دره‌‍‌سی» در شهرستان کلیبر طعمه حریق شد.

با شروع آتش، تعدادی از شهروندان کلیبر در محل حاضر شدند و با همراهی ارگان‌های دولتی موفق به مهار آتش شدند.

یکی از شهروندان کلیبر در همین ارتباط به اویان نیوز گفت: «مسئولی از طرف اداره محیط زیست در محل حادثه حضور یافته بود، قبل از مهار آتش آن هم توسط اهالی و بدون پیشگیری های لازم محل را ترک کرده و دو بیل را که با خود آورده بود را حتی در اختیار حاضرین قرار نداده و از حاضرین خواست تا محل حادثه را ترک نمایند».

به گفته این شهروند «بعد از گذشت یک ساعت از ترک محل، دوباره خبرهای شعله ور شدن آتش درگروه های تلگرامی» منتشر شد.

وی تمامی امکانات ارگان های ذیربط حاضر در محل آتش سوزی را «دو عدد بیل» می خواند و می افزاید: «مسئولان شهرستان کلیبر در قبال این آتش سوزی بی تفاوت بودند».

در همین حال کانال تلگرام سایت خبری «سئحرما» که اخبار شهرستان کلیبر را پوشش می دهد، با اعلام خبر مهار دومین آتش سوزی، نوشت: « ده‌ها شهروندِ دل‌سوز همراه با مسؤولان آتش‌نشانی، منابعِ طبیعی و پلیس تلاش قابل ستایشی از خود به نمایش گذاشتند».

این ارگان خبری، مدعی شده این آتش سوزی «عمدی» بوده و می افزاید: «منابع مسؤول در تمامی این اتفاقات، عامل انسانی را سبب بروز حریق دانسته‌اند».

شهروندان حاضر در روند مهار آتش اما نظر دیگری دارند.

به گفته ایشان «نبود امکانات اصلی‌ترین عامل گسترش آتش سوزی در این مناطق است و ارگان های مسئول در کلیبر حتی یک کپسول آتش نشانی هم ندارد».

کلیبر 1 کلیبر 2 کلیبر 3 کلیبر 4 کلیبر 5 کلیبر 6 کلیبر 7 کلیبر 8

درباره این مطلب نظر دهید