انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

آتش نشانی اردبیل با کمبود های اساسی مواجه است

اویان

اویان نیوز: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل با مشکل کمبود نیرو ، خودرو و تجهیزات عملیاتی برای مقابله با بحران های احتمالی مواجه است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایرنا ، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۹۲ نیروی عملیاتی در این سازمان وجود دارد که باید ۲۲۰ نفر دیگر هم بکارگیری شود تا بتوان در مواقع ضروری اقدام به عملیات امداد و نجات کرد.

وی اضافه کرد: کمبود خودروهای عملیاتی هم یکی دیگر از مشکلات آتش نشانی است و در حال حاضر ۲۵ دستگاه خودرو عملیاتی در این سازمان فعال است که باید ۵۰ دستگاه دیگر هم به این میزان اضافه شود.

محمود رضا یعقوبی با اشاره به کمبود دستگاه تنفسی، لباس های عملیاتی، ست هیدرولیک، بیل مکانیکی و لجن کش افزود: ۷۰ دستگاه تنفسی ،۳۰ دست لباس عملیاتی، سه دستگاه ست هیدولیک ، یک دستگاه تانکر ۲۰ هزار لیتری، یک دستگاه بیل مکانیکی و لجن کش ،۲ دستگاه پمپ آب کش چهار اینچی ، پنج دستگاه پمپ آب کش ۶ اینچی ، پنج دستگاه اره برقی و سه لوله تفنگی از جمله نیازمندی های آتش نشانی اردبیل است که باید تامین شود.

یعقوبی وضعیت ساختمان های مسکونی و غیرمسکونی اردبیل را به لحاظ ایمنی نامناسب خواند و گفت: ۲۱۹ مورد بازرسی از شهرک صنعتی یک ، ۲۴۹ مورد بازرسی از شهرک صنعتی دو ،۳۴۳ مورد از مدارس پیش دبستانی و دبستان و ۲۰۸ مورد بازرسی از مدارس راهنمایی و متوسطه در اردبیل انجام شده که در این بازدیدها اغلب اماکن غیر ایمن تشخیص داده شده است.

وی اضافه کرد: ۱۱۸ مدرسه ، ۲۲۰ مسجد ،۱۱ مرکز خدمات درمانی و بیمارستان ، ۲۰ درمانگاه ، ۲۰ مراکز آموزشی آزاد و غیر انتفاعی ، ۸۸ هتل و مراکز اقامتی و ۲۵ مراکز تجاری از جمله اماکن غیر ایمن هستند که بازسازی و نوسازی آنها در استان ضروری می باشد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل همچنین با اشاره به وضعیت ایستگاههای آتش نشانی اردبیل گفت: پنج ایستگاه آتش نشانی در اردبیل وجود دارد که همه آنها نیازمند نوسازی و بازسازی می باشند.

درباره این مطلب نظر دهید