انتخاب زبان

آخرین اخبار

آتیلا سیفی در مرحله تجدیدنظر تبرئه شد

atila seyfi

اویان نیوز: آتیلا سیفی فعال مدنی آذربایجانی، در مرحله تجدیدنظر از حکم شش ماه حبس تبرئه شد.

به گزاری اویان نیوز به نقل از هرانا، شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی طی حکمی ضمن نقض رای بدوی، حکم برائت آتیلا سیفی (موسی) را از اتهام انتسابی صادر کرد.

بر طبق حکم و تصمیمی نهائی صادره توسط شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، هیچ کدام از موارد کشفی و استدلالات دادگاه بدوی دلایل کافی بر توجه اتهام تبلیغ علیه نظام را علیه متهم ارائه نکرده است و بنابراین این شعبه آتیلا سیفی را از تمامی اتهامات وارده تبرئه کرد.

این فعال هویت طلب اهل میاندوآب روز ۱۰اسفند۹۳ از سوی ماموران امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و پس از چند ساعت بازجویی در اداره اماکن این شهر با قرار کفالت آزاد گردیده بود.

اتهام آتیلا سیفی در زمان بازداشت «فعالیت قوم گرایانه» عنوان شده بود.

ماموران امنیتی وسایل شخصی، بیش از صد جلد کتاب و کامپیوتر وی را ضبط کرده اند.

پس از آزادی وی، بازپرس شکاری رئیس شعبه دوم بازپرسی دادگاه میاندوآب حکم عدم تعقیب برای این فعال آذربایجانی صادر نمود که این حکم با مخالفت دادستان این شهر مواجه شده است.

آتیلا سیفی بارها به دلیل فعالیت های هویت طلبانه خود بازداشت شده است.

پیشتر وی روز ۵مهر۹۰ به همراه ده ها شهروند و فعال آذربایجانی پس از حضور در مراسم خاکسپاری ابراهیم جعفرزاده، مینا کهربایی و فرزندشان در شهر خوی بازداشت گردید.

وی در ۱۳فروردین۸۹  به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی شهروندان آذربایجانی نسبت به بی توجهی مسئولان به مسئله خشک شدن دریاچه اورمیه در پل میانگذار شهید کلانتری بازداشت شده بود.

پیش از آن نیز آتیلا سیفی به دلیل حضور بر سر مزار ستارخان در شهر ری و شرکت در مراسم سالیانه ستارخان در سال ۱۳۸۴ بازداشت شده بود.

hokm atıla

سابقه خبر در اویان نیوز:

آتیلا سیفی به ۶ ماه زندان محکوم شد

احضار آتیلا سیفی به دادگاه میاندوآب

بازداشت و تفهیم اتهام آتیلا سیفی فعال آذربایجانی در دادگاه شهر میاندوآب

درباره این مطلب نظر دهید