انتخاب زبان

آخرین اخبار

آخرین خبر از وضعیت داود عظیم زاده

اختصاصی اویان نیوز:داود عظیم زاده فعال ملی- مدنی آذربایجانی در شرایطی نامساعد در زندان مراغه به سر میبرد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز،این فعال آذربایجانی که پیشتر به هنگام بازجویی در اداره اطلاعات تبریز نیز بارها مورد آزار و اذیت جسمی و روحی قرار گرفته بود،اکنون در بند یک زندان مراغه به همراه محکومین جرایم سنگین (سرقت مسلحانه،قتل و …)به سر می برد.این بند دارای وضعیت بهداشتی نامساعدی بوده و مسئولان زندان نیز مانع از رساندن اقلام بهداشتی ارسالی از طرف خانواده این فعال مدنی به وی شده اند.
وی که به اتهامات گوناگونی چون اقدام علیه امنیت ملی ، برگزاری تجمعات غیر قانونی و تشکیل گروههای مخالف نظام روبروست تنها یکبار حق ملاقات کابینی با برادرخویش  را داشته است.تاکنون(۲۲ اسفند ۹۱) زمان برگزاری دادگاه وی تعیین نشده و وی پس از دوبار حضور در شعبه یک دادگاه انقلاب مراغه به زندان بازگردانده شده است.بنا به گفته برخی منابع مطلع اداره اطلاعات تبریز به ریاست دادگاه فوق الذکر- قاضی اسدزاده – را تحت فشار قرار داده و خواستار ادامه بلاتکلیفی وضعیت وی می باشد.
وکالت این فعال مدنی را فاطمه ستاری بر عهده دارد و جعفر افشارنیا نیز در این امر وی را یاری می کند.
لازم به ذکر است داود عظیم زاده فعال ملی- مدنی ساکن مراغه،تاکنون بارها از سوی نهادهای امنیتی –نظامی منطقه بازداشت و محاکمه گردیده است. وی آخرین بار ۲۴ دی ۹۱، پس از اعتراضات مردم مراغه نسبت به سیاست خارجی ایران بازداشت گردید.وی پس از یک ماه بازجویی در شرایط سخت و تحمل آزارو آذیت جسمی شدید ۲۴ بهمن ۹۱ به زندان تبریز و دو روز بعد به زندان مراغه انتقال یافت.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” ویرایش از اویان نیوز ” مجاز است.
سابقه خبر در اویان نیوز:
http://tiny.cc/ctsdsw
http://tiny.cc/ont2qw
http://tiny.cc/wvwlsw
http://tiny.cc/cj9ttw
http://tiny.cc/yp9ttw

درباره این مطلب نظر دهید