انتخاب زبان

آخرین اخبار

آذربایجان‌شرقی: ثبت 4488 ازدواج زیر 15 سال / ثبت 3 مورد ازدواج زیر 10 سال

ezdevaj kudekan

اویان نیوز: معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: طی سال گذشته تعداد چهار هزار و ۴۸۸ مورد ازدواج زیر ۱۵ سال در استان به ثبت رسیده است که از این بین پسرها ۶ مورد از این موارد را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از اهراب نیوز، لیلا جاویدان در نشست خبری به مناسبت هفته ازدواج از روند رو به رشد ازدواج در سن پایین در استان خبر داد و تصریح کرد: طی سال ۹۲ تعداد سه مورد ازدواج زیر ۱۰ سال در استان ثبت شده است.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی ادامه داد: همچنین طی سال گذشته تعداد چهار هزار و ۴۸۸ مورد نیز ازدواج زیر ۱۵ سال در استان به ثبت رسیده است که از این بین پسرها ۶ مورد از این موارد را به خود اختصاص داده‌اند.

جاویدان از کاهش ۸.۲ درصدی میزان ازدواج در پنج ماهه نخست امسال در استان خبر داد و گفت: در این بین میانگین سن ازدواج زوج ۲۷.۸ و میانگین سنی زوجه در استان ۲۲.۶ درصد است.

این مقام مسئول تنها راه علاج این وضعیت را ارائه خدمات مشاوره‌ای عنوان کرده و افزود: به همین دلیل طی هفته ازدواج اداره کل ورزش و جوانان با برپایی ۱۵۰ برنامه مختلف گامی برای رفع این معضل برمی‌دارد.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی همچنین گفت: طبق نظرسنجی و تحقیقی که روی ۱۵ هزار جوان ایرانی انجام یافته، مواردی مثل فرار از مسئولیت، بی‌بند و باری‌های جنسی، تمایل به روابط آزاد و دوستانه، ناسازگاری‌های میان پدر و مادر و ترس از خیانت همسر از جمله موارد عنوان شده از سوی جوانان برای عدم تمایل به ازدواج است.

جاویدان با بیان اینکه از سال ۸۲ تاکنون با روند رو به رشد طلاق در استان مواجه هستیم، افزود: نرخ افزایش طلاق در استان هم اکنون ۷.۵ درصد اعلام شده است.

درباره این مطلب نظر دهید