انتخاب زبان

آخرین اخبار

آذربایجان‌شرقی: مرگ 15 نفر با ویروس‌ آنفلوانزای B و H1N1

h1n1

اویان نیوز: به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در طول یک سال گذشته  ۱۵ نفر با ویروس‌ آنفلوانزای B و H1N1 در استان آذربایجان شرقی جان خود را از دست داده اند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، محمدحسن صومی با اشاره به نتایج نهایی اپیدمی‌های اتفاق افتاده طی یک سال گذشته گفت: در طول یکسال گذشته از ۲۷۱ نفر بیماری که با علائم شبیه آنفلوانزا در بخش‌های مختلف مراکز آموزشی و درمانی و بیمارستان‌ها بستری شده بودند تعداد ۲۹ نفر از آنها که به خاطر بیماری زمینه‌ای نظیر مشکلات ریوی شدید، نارسایی کلیه و نقص سیستم ایمنی فوت کرده بودند تنها در ۱۵ نفر از آنها وجود ویروس‌های آنفلوانزای B و H1N1 تائید شد که براساس اطلاعات موجود فرقی با مرگ و میر سال‌های قبل از آن نداشته است.

وی بروز بیماری کرونا و ابولا در زمستان سال گذشته را «نادرست» عنوان کرده، افزود: تمام اطلاعات و بررسی‌های بعدی نشان داد که افراد مورد بستری اغلب مبتلا به نوعی از آنفلوانزای فصلی شدید بودند.

در بهمن ماه سال گذشته یکی از کارکنان بیمارستان امام رضای تبریز به اویان نیوزگفته بود: حداقل ۱۱ نفر در تبریز در اثر ابتلا به یک بیماری واگیردار جان خود را از دست داده اند.

صومی در ادامه اظهار داشت: با توجه به گزارشات واصله از بروز آنفلوانزای مرغی در پرندگان در تعدادی از روستاها و مرغداری‌ها طی تابستان سال گذشته با هماهنگی جدی بین واحدهای مرتبط علی‌الخصوص سازمان دامپزشکی و استانداری و دانشگاه علوم پزشکی ماکیان موجود در کانون‌های گرفتار معدوم شدند و خوشبختانه هیچ موردی از ابتلای انسانی به این بیماری اتفاق نیفتاد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به «تغییر فصل و امکان بروز عفونت‌های ویروسی» تزریق واکسن آنفلوانزا را توصیه کرده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

 تبریز: مرگ حداقل ۱۱ نفر در روزهای اخیر / اظهارات ضد و نقیض مسئولان

درباره این مطلب نظر دهید