انتخاب زبان

آخرین اخبار

آذربایجان: حمایت از اویغورها در تظاهرات روز قدس/بازداشت چند تن

eher

اویان نیوز: امروز در تظاهرات روز قدس در شهرهای آذربایجان، فعالان مدنی حمایت خود را از مسلمان تُرک اویغور نشان دادند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، جمعه ۱۹تیر۹۴ همزمان با تظاهرات روز قدس در شهرهای تبریز و اهر فعالان مدنی با در دست داشتن پلاکارد و پارچه نوشته هایی حمایت خود را از مسلمان تُرک اویغور نشان دادند.

در شهر تبریز معترضان پرچم اویغورها را در دست داشتند.

به گفته ی شاهدان عینی، در جریان این اعتراض در شهر تبریز دستکم ۴ نفر از فعالان هویت طلب در میدان ساعت این شهر بازداشت شده اند.

بر همین اساس، رسول رضوی و حسین رخشانی کیا در شهر تبریز از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده اند و هویت دیگر بازداشت شدگان مشخص نشده است .

شاهدان عینی در شهر اهر نیز گفته اند ابراهیم نوری فعال هویت طلب از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به روز می شود

#آذربایجان: حمایت از اویغورها در تظاهرات #روزقدس#آذربایجان: حمایت از اویغورها در تظاهرات #روزقدس/ #بازداشت چند تنhttp://oyannews.com/?p=34787

Posted by OyanNewsFarsi on Friday, July 10, 2015

یک نظر یرای این مطلب داده شده است

  1. خبر فوری                  خبر فوری 
    با سلام خدمت دوستان محترم خبر تازه ای که هم کنون به دست مان رسید حاکی از ان است که فعالین مدنی آزربایجان که ظهر دیروز در راهپیمایی روز قدس علیه کشور کمونیست چین و حمایت از مسلمانان اوریغور ( ترکستان شرقی)  در شهر تبریز دستیگر شده بودند امروز به امنیت اخلاقی تبریز منتقل داده شدند و مورد شکنجه قرار گرفته اند خبرهای رسیده حاکی از آن است که حال سه تن از آنها به نام های سئویندیک لطفی ، رسول رضوی ، حسین ساوالان وخیم گزارش شده است حتی مامورین اطلاعات اجازه انتقال به بیمارستان را نداده اند از سه تن دیگر که دستیگر شده اند که هویت انها فاش نشده فعلا خبری در دست نیست بنظر میرسد فردا برای محاکمه به دادسرای انقلاب شهر تبریز انتقال داده شوند .

درباره این مطلب نظر دهید