انتخاب زبان

آخرین اخبار

آذربایجان شرقی بیست و دومین استان صنعتی ایران

devatgeri

اویان نیوز: دواتگری از تنزل جایگاه صنعتی آذربایجان شرقی طی سه دهه اخیر ابراز تاسف کرد و با اشاره به آمارهای نتایج اجرای برنامه چهارم توسعه کشور، اظهارکرد: در این آمار رتبه آذربایجان شرقی از نظر تعداد طرح های صنعتی راه اندازی شده طی این مدت ۲۲ است که جایگاهی تاسف آور است.

به گزارش نصر نیوز به نقل از ایرنا، مهدی دواتگری گفت: موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی و استراتژیک آذربایجان شرقی بهترین و مطلوب ترین عنصر و عامل برای شتاب بخشی به توسعه همه جانبه استان است.

 وی افزود: باید از چنین موقعیت هایی همچون همسایگی با چند کشور در کنار زیرساخت های اقتصادی مناسب، دانش فنی، نیروهای انسانی مجرب، ذخایر معدنی سرشار و دسترسی به بازارهای منطقه برای توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه به بهترین شکل ممکن بهره جست.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی گفت: در این راستا تعامل و هماهنگی بین نمایندگان استان در مجلس و مدیران اجرایی لازم و ضروری است تا طرح ها و پروژه های کلان برای توسعه اقتصادی و صنعتی استان تعریف و پیگیری شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که آذربایجان شرقی طی همین مدت به لحاظ تقاضا برای تاسیس واحدهای صنعتی رتبه دوم کشور را در اختیار داشت.

دواتگری گفت: براساس همین آمار آذربایجان شرقی در زمینه تعداد پروانه های بهره برداری نیز جایگاه پنجم را در میان استان های مختلف دارد.

وی عمده ترین دلیل این وضعیت را وجود مراجع مختلف تصمیم گیر، فقدان همکاری بانک ها و مشکلات صادراتی اعلام کرد.

درباره این مطلب نظر دهید