انتخاب زبان

آخرین اخبار

آذربایجان شرقی: در ۱۰ ماهه امسال ۵۹۹ نفر در تصادفات کشته شدند

اویان

اویان نیوز: به گفته مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی از اول فروردین تا پایان دیماه امسال تعداد فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی این استان ۵۹۹ نفر بوده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: از اول فروردین تا پایان دی‌ماه امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۵۹۹ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد ۶۴۴ نفر بوده، کاهش حدود ۷ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۴۸۴ نفر مرد و ۱۱۵ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی افزود: در دی‌ماه سال‌جاری تعداد ۳۳ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت ۱۰ نفر کاهش یافته است.

صمدی‌راد افزود: در ۱۰ ماهه اول سال‌جاری تعداد مصدومان حوادث رانندگی ۱۳ هزار و ۶۰۶ نفر بوده است که از این تعداد ۳ هزار و ۶۱۸ نفر زن و ۹ هزار و ۹۸۸ نفر مرد بودند.

این مسؤول اضافه کرد: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۱۳هزار و ۳۵۰ نفر گزارش شده بود دو درصد افزایش داشته است.

صمدی‌راد اظهار داشت: در دی‌ماه سال‌جاری ۹۶۸ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۲.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۴ در استان ۷۷۲ نفر بود که از این تعداد ۱۵۳ نفر زن و ۶۱۹ نفر مرد بودند و مصدومان این حوادث نیز در سال گذشته بالغ بر ۱۵ هزار و ۳۷۴ نفر گزارش شده است.

درباره این مطلب نظر دهید