انتخاب زبان

آخرین اخبار

آذربایجان غربی: ۸۷ درصد از بیمارستانها فرسوده هستند

bimarestan urmiye

اویان نیوز: مشکلات ساختاری، کمبود شدید فضا، فرسوده بودن اکثربیمارستانهای آذربایجان غربی به ویژه اورمیه وضعیت درمانی استان را در شرایطی بحرانی قرار داده؛مشکلی که سالهاست همچنان بدون تدبیر مسئولان پابرجاست.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، بر اساس اعلام مسئولان بخش سلامت استان آذربایجان غربی در حال حاضر بیش از ۸۷ درصد از بیمارستانهای استان فرسوده هستند و بر اساس ارقام و آمار موجود ۲۴ مرکز درمانی و بیمارستان در شهرستانهای مختلف آذربایجان غربی وجود دارد که ۲۱ مرکز از این تعداد قدیمی و فرسوده هستند.

هم اکنون سه هزار و ۳۶۶ تخت فعال بیمارستانی در استان وجود دارد که این تعداد بر اساس چشم اندازهای پیش بینی شده در سالجاری که سال پایانی برنامه پنجم توسعه است به پنج هزار تخت برسد چشم اندازی که تحقق آن با وضعیت موجود بعید به نظر می رسد.

هم اکنون مردم این استان چه از نظر درمانی و چه از منظر بهداشتی ناراضی بوده و امکانات و تجهیزات موجود نیز جوابگوی نیازها نیست.

کمبود فضای درمانی و فرسوده بودن آنها در حالی است که به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی این استان نه تنها از نظر تامین متخصص و فوق تخصص هیچ کمبود و مشکلی ندارد بلکه بهترین متخصصین کشور در این استان با ایثار و گذشت مشغول خدمت رسانی هستند.

آذربایجان غربی از کمبود شدید فضای درمانی رنج می برد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی در خصوص این مشکلات به خبرنگار مهر گفت: استان از نظر کمبود فضای درمانی نسبت به سایر استانها عقب است، متاسفانه فضاهای موجود نیز فرسوده بوده و جوابگوی نیازها نیست.

جواد آقازاده با بیان اینکه کمبود اعتبار و بدهی بالای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان در سالهای گذشته را یکی از دلایل عدم توسعه فضاهای درمانی در استان عنوان کرد و افزود: سال گذشته توانستیم برای رفع بخشی از این مشکلات در اورمیه یک ساختمان مناسب را در جنب بیمارستان امام خمینی (ره) اورمیه خریداری کنیم.

وی افزود: این ساختمان به دلیل حجم بالای مراجعات جوابگو نبودن فضای درمانی این بیمارستان خریداری شده و با راه اندازی این بیمارستان جنبی در کنار بیمارستان امام خمینی (ره) اورمیه از مهر ماه سالجاری بخشی از نیازها رفع می شود.

آقازاده با بیان اینکه یک طبقه از این ساختمان تبدیل به دی کلینیک می شود که عمل های جراحی کوچک در این بخش انجام خواهد شد ادامه داد: پدافند غیرعامل، اختصاص دو طبقه به بخش دندانپزشکی، سالن ویژه کنفرانس های علمی، بخش مشخص برای همراه بیماران و … از سایر ویژگی های این بیمارستان است.

وی اعتبار صرف شده برای بهره برداری از این بیمارستان را ۶۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و یاد آور شد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته و انجام تجهیزات این بیمارستان ممکن است چهارماه تاخیر در بهره برداری آن را شاهد باشیم.

سابقه خبر در اویان نیوز:

وضعیت بخش دیالیز مراکز درمانی آذربایجان غربی «غیر قابل قبول» است

رنج ناتمام اورژانس‌های اورمیه/ تبدیل مهمان سرا به بیمارستان

اورمیه : گزارشی از بیمارستانهای مطهری و سیدالشهدا / نوزاد اورمیه ای حق کمتری برای زندگی کردن دارد

اورمیه : گزارشی از بیمارستانهای امام خمینی و طالقانی

اورمیه: معضل کمبود پرستار در بیمارستانها / افزایش درصد مرگ و میر

درباره این مطلب نظر دهید