انتخاب زبان

آخرین اخبار

آذربایجان غربی: 118هزار بیکار تحصیلکرده

bikari

اویان نیوز: معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار آذربایجان غربی از وجود بیش از ۱۱۸ هزار جوان بیکار و تحصیلکرده در استان خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، تقی کهوریان در جریان دیدار استاندار با معاونین مدیران ستادی، معاونین فرماندران و بخشداران استان با تاکید بر رفع معضل اشتغال در استان عنوان کرد: متاسفانه امکان جذب نیرو ایجاد اشتغال در سیستم دولتی مسیر نیست و باید به دنبال راهکارهای دیگری برای ایجاد زمینه اشتغال باشیم که توسعه صادرات غیرنفتی و تجارت مرزی می تواند یکی از این راهکارها باشد.

وی با بیان اینکه احتیاج به اشتغال در جوانان جدی است اظهارداشت: باید آسیب شناسی لازم در خصوص موانع توسعه صادرات غیرنفتی استان توسط محققین و کارشناسان مربوطه انجام گیرد تا بتوانیم با برطرف کردن چالشها و مشکلات پیش روی صادرات استان، بسوی رونق اقتصادی حرکت کنیم.

کهوریان، ایجاد رونق اقتصادی را از اهداف مهم مسئولان عنوان کرد و افزود: موضوع سرمایه گذاری و نیز جذب سرمایه های داخلی و خارجی در اولویت اول بحث اقتصاد استان قرار دارد و معاونت برنامه ریزی استانداری نیز در راستای تحقق رونق اقتصادی حرکت می کند.

وی همچنین با اشاره به ایجاد زمینه های شغلی جدید و رونق اقتصادی و پایدار ادامه داد: باید با برنامه ریزی های صحیح و هدفمند و انتخاب فعالیت های اقتصادی مطمئن بتوانیم به یک ثبات در رشد اقتصادی برسیم و نوسان را از بین ببریم.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ارزشیابی نحوه اجرا و تکمیل برنامه عملیاتی یکی از کارهایی است که می تواند به روند توسعه و پیشرفت استان کمک کند.

درباره این مطلب نظر دهید