انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

آمادگی چک برای ساخت مترو، واگن و کامیون در تبریز

b21184

اویان نیوز: وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک به همراه هئیتی از مسئولان تجاری و صاحبان شرکت‌های بزرگ با برندهای جهانی در تبریز حضور پیدا کرد و از آمادگی کشورش برای مشارکت در صنایع سنگین در آذربایجان شرقی سخن گفت.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، یان ملادک ظهر امروز در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در جمهوری چک سالانه حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار خودروی سواری تولید می‌شود و در صنایع سنگین نیز در زمینه تولید اتوبوس، ترن و واگن و کامیون فعال هستیم.

وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک خاطرنشان کرد: در زمینه متروی تبریز می‌توانیم در تبریز فعالیت کنیم و شرکت‌های چک متعهد به حضور فعال در ایران هستند و امیدواریم تا پایان سال‌جاری میلادی مشکلات مالیاتی حل شده و کمیسیون‌های مشترک فعال شوند.

این مقام اروپایی یادآور شد: با کشور جمهوری آذربایجان نیز همکاری گسترده‌ای داریم و در حال حاضر یک شرکت جمهوری چک در جمهوری آذربایجان در حال ساخت مترو است.

ملادک گفت: در جمهوری چک سالانه حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار خودروی سواری تولید می‌شود و در صنایع سنگین نیز در زمینه تولید اتوبوس، ترن و واگن و کامیون فعال هستیم.

وی افزود: جمهوری چک در تلاش برای یافتن بازارهای جدید است و با توجه به پایین بودن میزان مبادلات ایران و چک باید در حداقل زمان این مبادلات به ۱۰ برابر برسد.

درباره این مطلب نظر دهید