انتخاب زبان

مطالب صفحه خبر

آخرین اخبار

آنتالیا از استانبول پیشی گرفت/ 24 میلیون توریست در 8 ماه وارد ترکیه شدند

Antalya-8

اویان نیوز: آمار ورود توریست ها به ترکیه نشان می دهد این کشور در مقایسه با  سال گذشته نه تنها کاهش توریست نداشته بلکه قریب به ۱۱ درصد به گردشگران خارجی به این کشور افزوده شده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه ” اوزگور اوزاسلان” معاون وزیر فرهنگ و توریسم ترکیه با اشاره به این موضوع گفت در ۸ ماهه نخست سال ۲۰۱۳ میلادی بر عکس بسیاری از کشورها ترکیه نه تنها کاهش ورود توریست نداشته بلکه قریب ۱۱ درصد به آمار ورود گردشگران خارجی به ترکیه افزوده است.

طبق اعلام این مقام ترک طی این مدت بیش از ۲۴ میلیون و ۸۹ هزار نفر از سرتاسر جهان وارد ترکیه شده اند.

این آمار در حالی است که از ژوئن سال جاری میلادی به دلیل شکل گیری اعتراضات ضد دولتی شهرهایی چون استانبول و آنکارا روزها و شب های ناآرامی را سپری کرده است.

طبق اعلام معاون وزیر فرهنگ و توریسم ترکیه در طی مدت ۸ ماهه نخست سال ۲۰۱۳(دی ۱۳۹۱ تا مرداد ۱۳۹۲) ورود گردشگران از کشورهایی چون فنلاند، سوئد و نروژ به ترکیه افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

از میان بیش از ۲۴ میلیون توریست وارد شده به ترکیه در ۸ ماهه نخست سال ۲۰۱۳، بیش از ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار توریست از کشورهای اروپایی و بیش از ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از کشورهای عضو جامعه مشترک المنافع (جمهوری های اتحاد جماهیر شوروی سابق) بوده است.

در میان شهرهای ترکیه شهر آنتالیا با پذیرش بیش از ۷ میلیون و ۸۹۰ هزار توریست در طول دوره مورد بحث در رده نخست جای گرفته است. شهر استانبول نیز در این رده بندی با پذیرش بیش از ۶ میلیون و ۹۶۲ هزار توریست در جایگاه دوم قرار گرفته است.

آلمان و روسیه و انگلیس سه کشور نخست توریست فرست به ترکیه اند و پس از این کشورها به ترتیب کشورهای گرجستان، بلغارستان، هلند، سوریه، ایران، فرانسه و اوکراین در رده های چهارم تا دهم قرار دارند.

طبق این آمار ایران هشتمین کشور توریست فرست به ترکیه است.

درباره این مطلب نظر دهید