انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

آنفولانزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان شرقی

5645646

اویان نیوز: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از تائید نمونه های آنفولانزای مرغی در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر، ”امیر حسین بهداد” با بیان اینکه در یک واحد از مراکز مرغداری آنفولانزای فوق حاد پرندگان مشاهده شده است گفت: این مرکز تا شعاع ۱۰ کیلومتری پاکسازی ضدعفونی شده  وتدابیرشدید ایمنی و بهداشتی باهمکاری ارگان های ذیربط اعمال شده است.

وی اضافه کرد: مردم به هیچ وجه به شایعات مبنی برآلوده بودن تمام دام های طیوراستان که درفضای مجازی مطرح شده توجه نکرده و نگران نباشند.

این مقام مسئول دامپزشکی آذربایجان شرقی تصرح کرد: هیچ گونه نگرانی از بابت سلامتی مرغ و گوشت عرضه شده در واحدهای عرضه مجاز استان وجود ندارد.

مدیرکل دامپزشکی استان گفت: اگر در آلوده بودن دام های مراکز فروش غیر مجازمشکل ایجاد شده باشد ارگان های مربوطه علوم پزشکی و دامپزشکی از طریق رسانه های معتبر اطلاع رسانی می کند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند از مراکز معتبر تحت نظارت سازمان از سلامت آن اطمینان خاطر داشته باشند.

وی اذعان داشت: سازمان دامپزشکی استان به صورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل نظارت کامل برمرغداری ها اعمال می کند وتمام نکات بهداشتی وایمنی در جهت پیشگیری ازاین بیماری را به مرغداران آموزش می دهد.

بهداد افزود: درحال حاضر هیچ مشکل خاصی مبنی بر آلوده بودن طیورسایر مرغداران درسطح استان وجود ندارد و به شدت ورود وخروج خودروهای حمل طیور کنترل می شود و درصورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک به بیماری نمونه خون به آزمایشگاه سازمان دامپزشکی ارسال می شود.

پیشتر سازمان دامپزشکی ایران از تائید نمونه های آنفولانزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان شرقی خبر داده بود که مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی آن را تائید کرد.

 

درباره این مطلب نظر دهید