انتخاب زبان

آخرین اخبار

آنکارا: تجمع اعتراضی به مناسبت روز جهانی زبان مادری

ankara7

اویان نیوز: روز گذشته جمعی از فعالان آذربایجانی مقابل سفارت ایران در آنکارا به مناسبت روز جهانی زبان مادری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از سایت۵۰۰۰۰۰۰۰ ، ظهر شنبه ۳اسفند۹۲ تجمع اعتراضی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا به مناسبت روز جهانی زبان مادری برگزار شد. این تجمع اعتراضی ساعت ۱۱ ظهر از مقابل پارک کولو آنکارا شروع و به طرف سفارت ایران ادامه داشت.

حاضرین در طول مسیر پارک کولو تا سفارت با سر دادن شعارهایی همچون”هارای هارای من تورکم” ” فارس شوونیسته سون ” “توتولانلار آزاد اولسون” “تورک دیلینده مدرسه حاققیمیز حاققیمیز” اعتراض خود را به عدم برخورداری ملت آذربایجان از حق تحصیل به زبان مادری و خواستار رسیمت زبان ترکی در ایران و آزادی زندانیان سیاسی آذربایجانی شدند.

 در این تجمع اعتراضی، محبوب امراهی فعال سیاسی در مورد اهمیت زبان مادری و بازداشت شدگان روزهای اخیر آذربایجان به ایراد سخنانی پرداخت بعد از وی علیرضا مختارپور کارشناس حقوق و فعال مدنی آذربایجانی از بعد حقوقی در مورد زبان مادری به ایراد سخنرانی پرداخت و در آخر قطعنامه تجمع کنندگان توسط رامین جبارلی فعال مدنی آذربایجانی قرائت شد.

این تجمع اعتراضی از سوی فعالان ملی – مدنی آذربایجانی ساکن در ترکیه تدارک دیده شده است.

ankara1 ankara2 ankara3 ankara4 ankara5 ankara6 ankara7 ankara8

درباره این مطلب نظر دهید