انتخاب زبان

آخرین اخبار

اتوبان تبریز - زنجان بسته است

utuban te

اویان نیوز: رئیس پلیس راه استان آذربایجان شرقی خبر داد: آزاد راه تبریز زنجان و محور مراغه – هشترود بسته بوده و در سایر محورهای مواصلاتی استان نیز تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ حسن فرجی با اشاره به برف و کولاکی که از عصر روز گذشته در تبریز شروع شده است، گفت: در کلیه محورهای منتهی به استان تردد به سختی صورت می گیرد.

وی گفت: تا به این لحظه بارش در تمامی محورها ادامه دارد و تا اطلاع ثانویه تردد در محورهای مواصلاتی با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

وی از مردم خواست در صورت امکان از سفرهای غیر ضروری اجتناب کرده و در صورت تردد حتما خودروی خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند و همواره سوخت کافی برای مسافت های طولانی و مسیرهای بین شهری داشته باشند.

رئیس پلیس راه استان گفت: استفاده از مایع مخصوص در مخزن شیشه شوی خودرو و قابلیت پاک کردن چربی های ناشی از بارندگی­ها و گل و لایی که بر روی شیشه جلو پاشیده می شود و چک کردن تیغه های برف پاک کن و تعویض آن در صورت ضرورت و تاثیر مثبت هر دو مورد به ویژه هنگام رانندگی در شب مورد تاکید است.

سرهنگ فرجی افزود: چک کردن بخاری خودرو و اطمینان از عملکرد خوب آن،  وجود ترموستات در خودرو، به همراه داشتن وسایلی همچون زنجیر چرخ به ویژه برای رانندگانی که در مسیر های بین شهری و معابر برف گیر تردد می­کنند و نیز علائم هشدار دهنده از جمله مثلث احتیاط لازم است.

درباره این مطلب نظر دهید