انتخاب زبان

آخرین اخبار

اجرای حکم شلاق حسن ارک 6 ماه به تعویق افتاد

hesen-erk(2)

اختصاصی اویان نیوز: اجرای حکم ۵۰ ضربه شلاق حسن ارک فعال ملی – مدنی آذربایجانی ۶ ماه به تعویق افتاد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، هفته گذشته مسئولین زندان حسن ارک فعال ملی – مدنی آذربایجانی را به منظور اعلام نظر کمسیون پزشکی در ارتباط با بیماری دیسک کمر به پزشک قانونی تبریز منتقل نمودند. با اعلام نظر کمسیون پزشکی قانونی، اجرای حکم شلاق این فعال مدنی به مدت ۶ ماه تعلیق شد .

گفتنی است حسن ارک از بیماری های تنگی نفس ، فشار خون و دیسک کمر رنج می‌برد و نیاز مبرم به استراحت زیر نظر پزشک متخصص دارد.

یادآور می شود حسن ارک فعال مدنی آذربایجانی در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان تبریز می باشد. وی روز شنبه ۱۸ آذرماه ۹۱ توسط ماموران امنیتی بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت خود روانه زندان مرکزی تبریز شده است.

این فعال آذربایجانی به دلیل شرکت در جلسه چاره‌اندیشی برای احیای دریاچهٔ اورمیه با حضور ۲۸ تن دیگر از فعالان مدنی آذربایجانی در محلهٔ قوم تپهٔ شهر تبریز به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به دو سال حبس تعزیری که یک سال آن به مدت پنج سال در تعلیق می‌باشد، محکوم شده است.

پیش‌تر نیز حسن ارک، روزنامه نگار و فعال مدنی آذربایجانی در شعبهٔ ۱۰۶ دادگاه جزائی تبریز به اتهام افتراء به رهبری و نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده‌ بود.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

 سابقه خبر در اویان نیوز:

اصرار به اجرای حکم شلاق حسن ارک

ممانعت مسئولین از اعزام حسن ارک جهت معاینات پزشکی

آخرین اخبار از زندان تبریز/انتقال حسن ارک به مکان نامعلوم

تایید حکم حسن ارک و احمد ریاضی

حسن ارک و مهدی حمیدی شفق دستگیر شدند

 

درباره این مطلب نظر دهید