انتخاب زبان

آخرین اخبار

احتمال انتصاب فرماندار غیربومی برای شهر نقده

sulduz

اختصاصی اویان نیوز: نام یک شهروند غیر تورک درمیان گزینه های احتمالی برای انتصاب در پست فرمانداری شهر سولدوز (نقده) موجب نگرانی هایی در میان اهالی بومی گردیده است.

به گزارش اویان نیوز، سایت سولدوز خبر در گزارشی با عنوان « فرماندار آینده نقده چه کسی است؟ » به بررسی گزینه های مطرح شده برای کسب پست فرمانداری شهر سولدوز (نقده) پرداخته است.

بر اساس این گزارش، “مرتضی فرامرزی” و “سیف اله مطلبی” دو گزینه اصلی برای انتصاب در پست فرمانداری شهر سولدوز (نقده) مطرح شده است.

سولدوز خبر در گزارش خود تاکید می کند در حال حاضر گزینه های فوق را نمی توان به طور قطع بعنوان فرماندار آینده نقده دانست.

بنا به اطلاع اویان نیوز، مرتضی فرامرزی از اقلیت « چاردولی (چردوغلو)» ساکن شهر سایین قالا (شاهین دژ) می باشد.

به گفته ی یکی از کارمندان فرمانداری سایین قالا (شاهین دژ) وی طرفدار گروه های کردمحور می باشد.

سایت سولدوز خبر درباره این فرد نوشته است: وی با مدرک تحصیلی لیسانس مدیریت، کار خود را از سال ۷۱ تا ۷۶بعنوان مسئول حراست فرمانداری و شهرداری سایین قالا (شاهین دژ) شروع کرد و از سال ۷۷ تا ۸۲ نیز بعنوان مسئول سیاسی فرمانداری و همزمان نیز به عنوان معاون فرماندار مشغول به کار بوده است .

فرامرزی دو دوره نیز عضو شورای شهر سایین قالا (شاهین دژ) شد؛ وی در هر دو دوره از انتخابات توانست به شورای شهر راه پیدا کند و اکنون نیز سمت ریاست شورای شهر سایین قالا را بر عهده دارد .

 گفته می شود اعضای شورای شهر سولدوز در اعتراض به طرح گزینه مرتضی فرامرزی به پست فرمانداری سولدوز نامه ای به استانداری آذربایجان غربی ارسال کرده اند؛ استانداری اعتراض اعضای شورای شهر سولدوز را رد کرده است.

کارمندان فرمانداری سایین قالا (شاهین دژ) عنوان می کنند سپاه از انتخاب این فرد به عنوان فرماندار حمایت می کند.

سیف اله مطلبی دیگر گزینه مطرح شده اهل سلماس و کارمند شهرداری سلماس است.

وی در دوره اصلاحات اکثرا بعنوان معاون فرماندار و شهردار معرفی شده و در مقطعی هم به مدت تقریبی ۳ سال شهردار شهر سلماس بوده است.

براساس گزارش سایت سولدوز خبر، سیف اله مطلبی جزء اصلاح طلبان شهر سلماس بوده و در گفتگو با این سایت درباره اینکه بعنوان یکی از گزینه های اصلی برای فرمانداری نقده مطرح می باشد اظهار بی اطلاعی کرده است.

به گفته فعالان آذربایجانی، شواهد حاکی از آن است که اصلی ترین گزینه برای کسب پست فرمانداری شهر سولدوز (نقده) یک شهروند غیر بومی می باشد؛ این امر نگرانی هایی را در افکار عمومی اهالی منطقه در پی داشته است.

درباره این مطلب نظر دهید