انتخاب زبان

ورزش

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

احتمال برگزاری مسابقات فوتبال تیم‌‌های ایرانی‌ و عربستانی «در زمینی بی‌طرف»

1823417_525

اویان نیوز: کنفدراسیون فوتبال آسیا مشغول بررسی خواست باشگاه‌های عربستان سعودی برای برگزاری دیدارهای‌شان مقابل تیم‌های ایرانی در کشوری بی‌طرف است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از دویچه وله، مناقشه تهران و ریاض که در پی اعدام شیخ نمر، روحانی شیعه در عربستان سعودی بالا گرفت، تنها به عرصه سیاسی محدود نشده و بر ورزش نیز سایه انداخته است.

خبرگزاری دانسجویی (ایسنا) روز سه‌شنبه (۱۵ دی‌ماه) گزارش داد که باشگاه‌های عربستان سعودی از کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درخواست کرده‌اند که موضوع انتخاب کشوری بی‌طرف برای برگزاری دیدارهای میان آن‌ها و تیم‌های ایرانی را به طور جدی مورد بررسی قرار دهد.

برخی رسانه‌های عربستان سعودی حتی از احتمال کنارگیر‌ی باشگاه‌های این کشور از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در صورت موافقت نکردن کنفدراسیون فوتبال آسیا با این درخواست خبر داده‌اند.

اگر چه هنوز تصمیم نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص نشده، اما به نوشته ایسنا یک منبع نزدیک به این کنفدراسیون از احتمال برگزاری بازی‌ها در یک کشور بی‌طرف سخن گفته است.

این منبع که خواسته نامش فاش نشود، گفته است که برای کنفدراسیون فوتبال آسیا «سلامت بازیکنان و امنیت در جایگاه اول قرار دارد و این احتمال هست که بازی‌ها در یک کشور بی طرف برگزار شود».

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نخستین واکنش به تحولات تنش‌برانگیز میان ایران و عربستان روز دوشنبه (۴ دسامبر) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «وضعیت سیاسی ایران و عربستان را دنبال می‌کند و از تاثیرات تنش بین دو کشور روی دیدارهای پیش رو به خوبی آگاه است».

در این بیانیه همچنین آمده است که کمیته‌هایی مسئول بررسی وضعیت موجود شده‌اند و کنفدراسیون فوتبال آسیا طبق موازین و مقررات کنفدراسیون و نیز گزارش‌های نهایی این کمیته‌ها تصمیم‌گیری خواهد کرد.

در قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا که چند هفته پیش برگزار شد، تیم الهلال با تراکتورسازی تبریز هم‌گروه است و «النصر» عربستان نیز با ذوب‌آهن در یک گروه قرار دارد. تیم فولاد به احتمال زیاد با الاتحاد و الأهلی نیز در صورت برنده شدن «نفت» برابر الجیش با این تیم ایرانی هم‌گروه خواهد شد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

برگزاری بازی تراکتورسازی با الهلال عربستان در هاله‌ای از ابهام

کویت سفیر خود را از تهران فراخواند

بحرین روابط خود را با ایران قطع کرد/ سودان: سفیر ایران اخراج شد

حمله به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد

درباره این مطلب نظر دهید