انتخاب زبان

آخرین اخبار

احضار سیامک سیفی به دادگاه تبریز و مشکین‌شهر

siyamek seyfi

اویان نیوز: سیامک سیفی فعال مدنی آذربایجانی در دو احضاریه جداگانه به دادگاه تبریز و مشکین‌شهر احضار شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، سیامک سیفی فعال هویت طلب اهل مشکین‌شهر در دو احضاریه جداگانه به شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز و شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری مشکین‌شهر احضار شد.

براساس این احضاریه ها این فعال مدنی می بایست روز ۱۶فروردین۹۵ در دادگاه تبریز و روز ۱۶اسفند۹۵ در دادگاه مشکین‌شهر حاضر شود.

علت احضار وی به دادگاه انقلاب تبریز بازداشت این فعال در جریان اولین بازی آسیایی تیم فوتبال تراکتورسازی است.

روز ۸اسفند۹۱ در جریان اولین بازی آسیایی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز مقابل الجزیره امارات، ده ها تن از شهروندان آذربایجانی و طرفداران تیم فوتبال تراکتورسازی در شهر تبریز بازداشت شدند.

در بهمن ماه سال ۹۳ سیامک سیفی به همراه ۱۸ تن دیگر از بازداشت‌شدگان این مسابقه، به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق «هیاهو و جنجال و انجام حرکات غیر متعارف در استادیوم ورزشی یادگار امام» به ۳ ماه و یک روز و۳۰ ضربه شلاق در شعبه ۱۰۴ عمومی و جزایی تبریز محکوم شده بود.

در آن زمان سجاد حبیبی رئیس دادگاه شعبه ۱۰۴ عمومی و جزایی تبریز در خصوص اتهام تبلیغ علیه نظام سیامک سیفی، موسی سودی، جعفر رستمی راد، کسری داودی، علی احمدی، علی صراف، عسگر عباد زاده و علی سعادتی رای به «عدم صلاحیت» داده و پرونده این افراد را برای رسیدگی به دادگاه انقلاب ارجاع داد.

علت احضار سیامک سیفی به دادگاه کیفری مشکین‌شهر نیز بازداشت این فعال پس از اعتراضات آبان ماه در اعتراض به برنامه فیتیله بوده است.

روز ۱۸آبان۹۴ در چند شهر آذربایجان تجمعاتی در اعتراض به توهین‌های مطرح شده در صدا و سیما برگزار شد که در جریان این تجمعات ده ها نفر از معترضان بازداشت شدند.

این فعال روز ۱۹آذر۹۴ از سوی ماموران امنیتی در شهر مشکین‌شهر بازداشت و پس از دو هفته با قرار ضمانت آزاد شد.

اتهام وی تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی عنوان شده است.

پس از اعتراضات «ضد نژادپرستی» در مشکین‌شهر ماموران امنیتی بارها تلاش کردند سیامک سیفی را بازداشت کنند که به دلیل عدم موفقیت در بازداشت این فعال، ماموران امنیتی دو نفر از برادران او را به جای سیامک سیفی بازداشت کردند.

پیشتر روز ۲مرداد۹۲ پیش از گردهمایی سالیانه «ساوالان» ماموران امنیتی با مراجعه به منزل پدری سیامک سیفی قصد بازداشت این فعال آذربایجانی را داشته اند که به دلیل عدم حضور وی در منزل موفق به بازداشت سیامک سیفی نشده بودند.

 ehzar1 siamek ehzar2 siamek

سابقه خبر در اویان نیوز:

مشکین‌شهر: احضار فعالان آذربایجانی به دادگاه

سیامک سیفی از زندان مشکین‌شهر آزاد شد

تبریز: ممانعت از آزادی رسول رضوی

مشکین‌شهر: انتقال سیامک سیفی به اداره اطلاعات

سیامک سیفی به زندان مشکین‌شهر منتقل شد

سیامک سیفی در مشکین‌شهر بازداشت شد

سوابق خبری مربوط به اعتراضات آذربایجان

درباره این مطلب نظر دهید