انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

احضار و تهدید شیوا داداش زاده، به دلیل پیگیری بازداشت همسرش

shiva dadashzade

اویان نیوز: شیوا داداش زاده همسر علی رضایی، به دلیل اطلاع رسانی در خصوص بازداشت همسرش، به ستاد پیگیری احضار و پس از ضبط مدارک شناسایی اش، تهدید به بازداشت شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از کمپین صلح فعالان در تبعید، روز ۱۹بهمن۹۳ ستاد خبری وزارت اطلاعات، شیوا داداش زاده را به دلیل پیگیری «دلیل و محل بازداشت»  همسرش علی رضایی، احضار و تهدید به بازداشت کرد.

علی رضایی، صبح روز ۱۵بهمن۹۳، در حین عزیمت به ماموریت کاری، از سوی ماموران امنیتی در فرودگاه مهرآباد بازداشت گردید.

شیوا داداش زاده در گفتگو با این کمپین، ضمن تایید این گزارش، توضیح داد: در حالی که پیگیر دلیل بازداشت همسرش بود، به ستاد پیگیری واقع در چهارراه ولیعصر احضار و تهدید به بازداشت شد.

داداش زاده می گوید که شناسنامه وی در ستاد پیگیری ضبط، و تهدید شده است که در صورت اطلاع رسانی در خصوص وضعیت همسرش بازداشت می شود.

بنا بر این گزارش، علی رضایی، در زندان اوین بازداشت می باشد و پرونده ای در شعبه ۶ دادسرای شهید مقدسی برای او تشکیل شده است.

پیشتر علی رضایی  روز ۵مهر۹۰ به دلیل شرکت در مراسم خاکسپاری ابراهیم جعفرزاده و مینا کهربایی و فرزندشان در شهر خوی به همراه ده ها تن از شهروندان و فعالان آذربایجانی بازداشت گردیده بود.

علی رضایی متولد ۱۳۶۰ در میاندوآب (قوشاچای) کارشناس ارشد کامپیوتر و در زمینه طراحی سایت و کارهای گرافیکی و چاپ کتاب به زبان تورکی فعالیت داشته است.

سابقه ی خبر در اویان نیوز:

علی رضایی فعال آذربایجانی بازداشت شد

درباره این مطلب نظر دهید