انتخاب زبان

آخرین اخبار

احضار پدر و برادر هادی موسوی به اداره اطلاعات کلیبر

601579_520440901332544_270060681_n

اختصاصی اویان نیوز: هفته گذشته ماموران اداره اطلاعات شهرستان کلیبر طی تماس تلفنی از پدر و برادر هادی موسوی فعال سیاسی آذربایجانی خواسته اند جهت ارائه پاره ای توضیحات در اداره اطلاعات شهرستان کلیبر حضور یابند.

هادی موسوی با ابراز نگرانی از امنیت جانی خانواده خود به خبرنگار اویان نیوز گفت: “ماموران امنیتی اداره اطلاعات کلیبر در تماس تلفنی از پدرم درخواست می کنند در اداره اطلاعات کلیبر حضور یابد. با وجود بیماری پدرم با اصرار ماموران امنیتی وی در اداره اطلاعات کلیبر حضور می یابد؛ پس از مراجعه پدرم به اداره اطلاعات ، ماموران امنیتی از برادرم نیز درخواست می کنند  در اداره اطلاعات کلیبر حضور یابد.”

ماموران امنیتی با تهدید ضمنی خانواده این فعال آذربایجانی آدرس، شماره تلفن، ایمیل و …  وی را درخواست می کنند. هادی موسوی می گوید:” ماموران از پدرم می خواهند تا مرا به ایران بازگرداند؛ ما نیز در یافتن کار به وی کمک می کنیم. ماموران  امنیتی با ترعیب پدر این فعال سیاسی افزوده اند در کشور غریب احتمال دارد بلائی سر فرزندش بیاید.”

وضعیت سلامتی پدر این فعال آذربایجانی پس از بازگشت از اداره اطلاعات رو به وخامت گذاشته و در بیمارستان کلیبر بستری می گردد.

به گفته این فعال آذربایجانی پیشتر نیز در ابتدای حضور خود در کشور ترکیه ماموران امنیتی خانواده وی را به بهانه های  واهی احضار و تحت فشار و بازجویی  قرار می دادند؛ اما این احضارها پس از وقفه ای نسبتا طولانی  در روزهای اخیر افزایش یافته است.

گفتنی است هادی موسوی درحال حاضر به عنوان پناهنده سیاسی در کشور ترکیه اقامت دارد.

در اوایل تیرماه نیز برادر داریوش (ائلچین) حاتمی پناهنده سیاسی ساکن در کشور ترکیه جهت ارائه پاره ای توضیحات به اداره اطلاعات شهرستان کلیبر احضار شده بود. وی در گفتگویی با هرانا ضمن نگرانی از امنیت جانی خود و خانواده اش اعلام کرد: مامورین اطلاعات تا کنون چندین بار از طریق  کانال های مختلف و عوامل شان در منطقه خانواده اش را جهت بازگشتن وی به کشورتحت فشار روحی و روانی قرار داده اند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

فشار وزارت اطلاعات بر خانواده داریوش حاتمی

درباره این مطلب نظر دهید