انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

اداره امور آب پارس آباد: آبی برای ارائه به روستاییان وجود ندارد

moghan1

اختصاصی اویان نیوز: با گسترش دامنه خشکسالی و کمبود منابع آبی در منطقه، کشاورزان برخی روستاهای مغان با مشکل تامین آب برای محصولات کشاورزی خود رو به رو هستند.

به گزارش اویان نیوز، در روزهای اخیر اهالی روستای « قشلاق علیا» از توابع شهرستان پارس آباد برای حل معضل کم آبی به امور آب این شهرستان مراجعه کرده و پس از عدم برآورده شدن خواسته هایشان، به تنش میان اهالی این روستای با اداره امور آب و فاضلاب روستایی پارس آباد منجر شد.

کشاورزان، اداره امور آب  روستایی پارس آباد مغان را به «عدم مسئولیت پذیری» متهم می کنند.

مسؤولان این اداره می گویند آبی برای ارائه به روستاییان وجود ندارد و عدم وجود آب برای کشت دوم را بارها از طریق شبکه ی استانی و با نصب بنرهایی در سطح شهر اطلاع رسانی کرده اند.

اهالی روستای « قشلاق علیا» پس از عدم برآورده شدن خواسته هایشان، به نشانه اعتراض، پمپ های آبی که این اداره در منطقه تعبیه کرده بود، را مختل کردند.

 پس از این تنش ها، مسؤولان این اداره قول داده اند طی روزهای آینده مشکل آب این روستا را حل کنند.

پیشتر معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به ایرنا گفته بود: سطح روان آب های استان در سال جاری ۵۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

با وجود اینکه اداره ی امور آب مغان بارها به دلیل کمبود آب از عدم آب رسانی به  کشت دوم در این شهرستان هشدار داده است ولی برخی از روستاییان و کشاورزان منطقه با بی توجهی به این مساله،  به کشت دوم زمین هایشان اقدام کرده و با مشکل بی آبی مواجه هستند که این مساله باعث تنش میان روستاییان و زمین داران با اداره ی مربوطه گشته است.

در منطقه مغان در هر فصل زراعی، دوبار عملیات کشت محصول انجام می گیرد.

 

درباره این مطلب نظر دهید