انتخاب زبان

آخرین اخبار

ارتش آزاد سوریه:به هواپیمای ایرانی شلیک کردیم

اویان نیوز : به گزارش عصر ایران، روزنامه سعودی الشرق الاوسط چاپ لندن نوشت: شورای نظامی شهر حلب (مخالفان مسلح اسد) با تکذیب سرنگونی یک فروند هواپیمای غیرنظامی ایران در شمال سوریه اعلام کرد: این هواپیمای ایرانی می خواست در فرودگاه بین المللی حلب فرود آید اما به دلیل شلیک گلوله از سوی مخالفان، از فرود خودداری کرد و مجبور شد مسیر خود را تغییر دهد.
شمار دیگری از فعالان مخالف هم گفته اند که چند جنگنده سوری برای حمایت از این هواپیمای ایران اقدام کردند اما در نهایت این هواپیما در فرودگاه حلب فرود نیامد.
دو روزنامه سعودی مدعی شدند یک فروند هواپیمای ایرانی در شمال سوریه با شلیک گلوله مخالفان مسلح اسد روبه رو شده است.
این خبر در روزنامه سعودی الشرق هم منتشر شده است.
سایت خبری “حلب نیوز” وابسته به مخالفان اسد دیروز یکشنبه مدعی شده بودند: مخالفان مسلح در شهر حلب توانسته اند در روز جمعه گذشته یک فروند هواپیمای ایران را سرنگون کنند. به گفته آنها این هواپیما به دنبال شلیک گلوله مخالفان، آتش گرفت و در منطقه ای تحت کنترل دولت سوریه ، سقوط کرد.
مخالفان گفته اند که توانسته اند تصویر پرچم ایران را روی بدنه هواپیما مشاهده کنند به همین دلیل معتقدند این هواپیما ایرانی بوده است.
شورای نظامی حلب با تکذیب این خبر اضافه کرد: هواپیمای ایرانی به دلیل شلیک گسترده از سوی مخالفان مجبور شد از فرود در فرودگاه حلب خودداری کرده و مسیر خود را تغییر دهد.
مخالفان مسلح گفته اند این هواپیمای ایران، غیرنظامی و باری بوده است.
شمار دیگری از فعالان مخالف هم گفته اند که چند جنگنده سوری برای حمایت از این هواپیمای ایران اقدام کردند اما در نهایت این هواپیما در فرودگاه حلب فرود نیامد.
مخالفان مسلح تاکنون بارها از سرنگونی جنگنده های ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور خبر داده بودند که به دلیل فقدان منابع مستقل ، این خبرها قابل تایید نیست.
تاکنون هیچ یک از مقامات دولت سوریه یا ایران در این باره واکنش نشان نداده اند.
شرکت هواپیمایی دولتی ایران ایر چندی پیش از توقف همه پروازهای خود به سمت دمشق خبر داده بود.
شرکت های هواپیمایی ایران نه هم اکنون و نه در گذشته، خط پروازی به سمت شهر حلب در سوریه نداشته اند.

عصر ایران

درباره این مطلب نظر دهید