انتخاب زبان

آخرین اخبار

اردبیل: تایید حکم معترضان به برنامه فیتیله در دادگاه تجدید نظر

erdebil

اویان نیوز: حکم محکومیت پنج نفر از معترضان به برنامه تلویزیونی فیتیله از سوی شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان اردبیل تایید شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان اردبیل به ریاست انور اسکندرزاده حکم سه ماه و یک روز حبس تعزیری سعید صادقی فر، توحید امیرامینی، صالح پیچگانلو، میثم جولانی و محسن محسن زاده را تایید کرد.

این فعالان هویت طلب از سوی قاضی یوسف خدادادی رئیس شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل به اتهام «مشارکت در اجتماع و تبانی جهت ایجاد اخلال بر ضد امنیت داخلی کشور» به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده بودند.

قاضی انور اسکندرزاده اعتراض این فعالان به رای صادره را وارد ندانسته و لایحه دفاعیه را تکرار ادعاهای پیشین شمرده است.

همچنین شعبه دوم تجدید نظر دادگستری استان اردبیل درخواست تجدید نظر توسط دادستان عمومی و انقلاب اردبیل مبنی بر قلت حکم آقایان رحیم غلامی، علی واثقی، علی خیرجو، مرتضی پروین، مهرداد شهبازی و بهروز شهبازی را نیز وارد ندانسته و حکم بر برائت این فعالان از اتهامات وارده را عینا تایید کرده است.

ایشان روز ۱۸آبان۹۴ در جریان اعتراضات «ضد نژادپرستی» در شهر اردبیل از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بودند.

آبان ماه سال ۹۴ هزاران نفر از شهروندان آذربایجانی در شهرهای تبریز، اورمیه، اردبیل، زنجان، مشکین شهر، خوی و … در اعتراض به توهین‌های مطرح شده در برنامه «فیتیله» دست به اعتراض زدند.

شرکت کنندگان در این اعتراضات با شعارها و در دست داشتن پلاکاردهایی «نژادپرستی در ایران» را محکوم کردند.

این اعتراضات با دخالت پلیس و نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و صدها نفر از معترضان در چند شهر بازداشت شدند.

همچنین سه نفر از این فعالان به نام‌های توحید امیرامینی، میثم جولانی و صالح پیچگانلو به همراه مرتضی پروین و مصطفی پروین در پرونده ای دیگر در ارتباط با نمایش پلاکاردی که در آن خواستار آزادی عباس لسانی زندانی سیاسی آذربایجانی شده بودند هرکدام به تحمل سه ماه حبس تعزیری و سی ضربه شلاق محکوم گردیده بودند.

حکم اردبیل

سابقه خبر در اویان نیوز:

اردبیل: صدور ۱۵ ماه زندان برای ۵ فعال آذربایجانی

تبرئه سینا ارشادی و سیامک سیفی در دادگاه مشکین‌شهر

احضار معترضان به «فیتیله» در اورمیه و مشکین‌شهر

تبریز: ۲۳ سال زندان و ۱۷۰۲ ضربه شلاق برای معترضان به «فیتیله»

سوابق خبری مربوط به اعتراضات آذربایجان

درباره این مطلب نظر دهید