انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

اردبیل رتبه ۲۸ آزمون فنی و حرفه‌ای را در بین استان‌ها دارد

اویان

 اویان نیوز: در استان اردبیل محدودیت آموزشکده‌ها موجب شده بسیاری از قبولی‌های آزمون ورودی اردبیل را ترک کرده و به استان‌های دیگر بروند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، معاون متوسطه آموزش‌وپرورش استان اردبیل گفت: در وضعیت فعلی ۱۲ رشته با ظرفیت هزار و ۴۷۱ نفر در آموزشکده‌ها دایر است در حالی که در سال جاری تعداد شرکت‌کننده سه هزار و ۸۴۰ نفر و قبولی دو هزار و ۶۳۴ نفر بود.

به گفته ورودی با وجود اینکه در رشته تربیت‌بدنی برای ۶۰ نفر ظرفیت ایجاد شده اما در بسیاری از رشته‌ها ظرفیت ایجاد نشده و حتی به دلیل ضعف اطلاع‌رسانی تعداد محدودی از وجود آموزشکده‌ها مطلع هستند.

وی افزود: این محرومیت در وضعیتی است که برنامه‌ریزی برای توسعه متوازن رشته‌ها مطرح می‌شود و در خود استان اردبیل امکان لازم برای ادامه تحصیل رشته‌های کاردانی و فنی و حرفه‌ای فراهم نشده است.

معاون متوسطه آموزش‌وپرورش استان خواستار ایجاد ظرفیت‌های مناسب و توجه به ادامه تحصیل فارغ‌التحصیلان هنرستانی شد و گفت: بسیاری از دانش آموزان فارغ‌التحصیل به دلیل محدودیت‌ها قادر به ادامه تحصیل نبوده و یا برای ادامه تحصیلات خود به استان‌های دیگر می‌روند.

درباره این مطلب نظر دهید