انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

اردبیل: سقف مدرسه روستای وکیل‌آباد سردابه فروریخت

اردبیل

اویان نیوز: به دنبال وزش تندباد شدید در شهر اردبیل و منطقه سردابه سقف شیروانی و کاذب مدرسه ابتدایی روستای وکیل‌آباد سردابه فروریخت.

به گزارش اویان نیوز، مدیر ناحیه یک آموزش و پرورش اردبیل در گفت‌و گو با فارس با تایید فروریختن سقف این مدرسه به دنبال وزش تندباد شدید در منطقه و اینکه گفته شده با فرار دانش‌آموزان معلم این مدرسه آسیب دیده است، اظهار کرد:‌ به هیچ‌وجه این مسائل صحت ندارد و در این حادثه که خود بنده نیز در آن مکان حاضر شده بودم هیچ معلم و دانش‌آموزی بر اثر فروریختن این مدرسه آسیب ندیدند.

علی ورودی گفت:‌ به نوسازی تا ۲۰ دی ماه جاری فرصت دادیم تا مشکل را برطرف کند و تا زمانی که امنیت دانش‌آموزان برقرار نشود اجازه نخواهیم داد تا در این مکان کلاسی دایر شود.

وی افزود: نوسازی مدارس ناظر و پیمانکار احداث مدرسه ابتدایی وکیل‌آباد را مقصر می‌داند و نمایندگان نوسازی در روستا حاضر شده‌اند تا نسبت به ترمیم و رفع مشکل به وجود آمده در اولین فرصت اقدام کنند.

مدیر ناحیه یک آموزش و پرورش اردبیل تصریح کرد: به دلیل آنکه نوسازی مدارس تنها به ظاهر و نمای ساختمان اهمیت می‌دهد و به جای توجه به کیفیت ساخت به ظاهر بها داده شده است به هیچ‌وجه سقف‌های کاذب و شیروانی در استان اردبیل که با شدت وزش باد در طول سال روبه‌رو هستند نمی‌تواند جوابگو باشد که متاسفانه پیش از این نیز یکبار سقف این مدرسه تخریب شده بود و تا زمانی که نوسازی تضمین ندهد و امنیت فیزیکی مدرسه تامین نشود قطعا اجازه نخواهیم داد تا در این مدرسه دانش‌آموزان تحصیل کنند.

بر اساس اعلامی که یکی از معلمان این مدرسه داشت با فروریختن این مدرسه و فراری که دانش‌آموزان داشتند معلم مدرسه آسیب دیده و دچار جراحت‌های سطحی شده است.

مدرسه روستای وکیل‌آباد سردابه که چند ماهی از تحویل آن به آموزش و پرورش گذشته است تاکنون دوبار سقف آن تخریب شده و با هزینه‌کرد ۳۵۰ میلیون تومان تحویل آموزش و پرورش شده که در این مدرسه در شش پایه ابتدایی بیش از ۱۸۰ نفر دانش‌آموز تحصیل می‌کنند.

درباره این مطلب نظر دهید