اردبیل : عشایر در زمینه آب و علوفه مشکل دارند/ زورگیری از عشایر به هنگام کوچ - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز - پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز اردبیل : عشایر در زمینه آب و علوفه مشکل دارند/ زورگیری از عشایر به هنگام کوچ - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز

انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

اردبیل : عشایر در زمینه آب و علوفه مشکل دارند/ زورگیری از عشایر به هنگام کوچ

54333

اویان نیوز: رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: به دلیل خشکسالی های سالهای اخیر تامین آب و علوفه عشایر با مشکلاتی همراه است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، جهانشاه صدیق پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه همایش ملی عشایر، نظم و امنیت تصریح کرد: این موضوع موجب شده است که سختی تولیدات دامی عشایر مضاعف شود.

وی با بیان اینکه عشایر بر خلاف واحدهای تولیدی دیگر مانند کارخانه ها میزان تولید خود را با مشکلات مختلف تغییر نمی دهند، تاکید کرد: این مهم ارزش عشایر در چرخه اقتصادی و تولیدی کشور را دو چندان می کند.

صدیق تصریح کرد: به منظور رفع مشکل آب عشایر در حال حاضر با ۴۵۰ تانکر سیار و ۳۸ هزار تانکر ثابت عملیات آبرسانی به عشایر کشور اجرا می شود.

وی افزود: با وجود اینکه عشایر تنها دو درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهند سالانه بالغ بر ۱۸۰ هزار تن گوشت که یک چهارم دام کشور و ۲۰ درصد پروتیئن مصرفی کشور را شامل می شود در سختترین شرایط تامین می کنند.

زورگیری از عشایر در هنگام کوچ

صدیق از جمله مشکلات جامعه عشایری را زورگیری و دزدی دام از این گروه در هنگام کوچ برشمرد و تاکید کرد: در حال حاضر یکی از مهمترین گروههای مدافع امنیت کشور، در هنگام کوچ با مشکلات عمده امنیتی مواجه اند.

وی با بیان اینکه تامین امنیت و اجرای برنامه های این حوزه نیازمند تامین اعتبار است، تاکید کرد: ضروری است مطابق مصوبه سال ۸۴ دولت تمامی دستگاههای اجرایی به همان نسبت که به حوزه روستایی توجه دارند به حوزه عشایر نیز توجه داشته باشند.

درباره این مطلب نظر دهید