انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

اردبیل : كشت و صنعت مغان از نگاه مديريتي غلط رنج می برد

kesht-senet

اویان نیوز: معاون برنامه ریزی استانداری اردبیل با اشاره به شرایط فعلی مجتمع صنعتی و دامپروری مغان گفت: این مجتمع بزرگ اقتصادی کشور از نگاه و تفکر مدیریتی غلط رنج می برد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمد باقر بهشتی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه بررسی دیدگاه های توسعه ای استان در اردبیل افزود: کشت و صنعت مغان با وجود ظرفیت های عظیم به وضعیت مدیریت نامناسب دچار شده که باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه این مجتمع هم اکنون با کمترین میزان بهره وری در حال فعالیت است، ادامه داد: اگر مدیران نگرش خود را به توسعه استان تغییر دهند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

معاون استاندار اردبیل با بیان اینکه این استان با برخورداری از ظرفیت عظیم آب و خاک یکی از استان های توانمند کشور است، ادامه داد: دیگر دوران ایده دادن و تئوری پردازی تمام شده و ما امروز به عمل و کارهای کاربردی نیاز داریم تا بتوانیم ضعف ها و نارسایی ها را برطرف کنیم .

وی تاکید کرد که باید از تفکر درآمدهای نفتی و وابستگی دراین زمینه خارج شویم و به سمت تولید خدمات همراه با دانایی محوری حرکت کنیم چراکه فاصله گرفتن از این مدار بزرگترین ضربه را به مسیر توسعه حقیقی کشور و استان وارد می کند .

بهشتی منابع محدود دولتی را فاقد کارایی و اجرای برنامه های بزرگ زیربنایی دانست و یادآور شد: به همین دلیل باید ضمن اولویت بندی در اجرای برنامه ها، جذب سرمایه گذاران در حوزه های مختلف را در اولویت قرار دهیم.

وی با اشاره به نقش های موجود در حوزه گردشگری استان تصریح کرد: در این حوزه نباید به کارهای خلاف قواعد صنعت توریسم در دنیا دست بزنیم و با دروغ و برخی اقدامات نامناسب به صنعت گردشگری ضربه بزنیم و بخواهیم  آینده این صنعت را در استان اردبیل به نقطه افول برسانیم .

معاون برنامه ریزی استاندار اردبیل همچنین اردبیل را در بخش کشاورزی از استان های برتر کشور دانست و عنوان کرد: این حوزه هم اکنون نیازمند راهکارهای مناسب و کاربردی در راستای توسعه همه جانبه است، تا به بهترین شکل ممکن از استعدادها استفاده شود.

درباره این مطلب نظر دهید