انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

اردبیل: نجات 784 نفر از برف و کولاک / امدادرسانی به ششمین زن باردار

kulak erd

اویان نیوز: معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به بیش از ۷۸۴ نفر گرفتار در برف و کولاک طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد.

حسن صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: با توجه به بارش سنگین برف طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای مواصلاتی و گردنه­ های صعب العبور استان اردبیل، امدادگران هلال احمر به  ۱۹۶ خودروی گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

وی تصریح کرد: این تعداد از حادثه دیدگان در محورهای مواصلاتی گردنه الماس در محور خلخال به اسلام، سرچم در محور اردبیل – زنجان، قره آغاج و لنگان در محورهای شمالی استان از برف و کولاک نجات یافته اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یادآور شد: ۱۷ نفر از حادثه دیدگان به مراکز درمانی انتقال و ۴۸ نفر از گرفتاران نیز در محل های ایجاد شده اسکان داده شدند.

وی با اشاره به توزیع اقلام غذایی نظیر نان، کنسرو، بیسکویت و خرما در بین افراد اسکان یافته تاکید کرد که در طی این مدت با عکس العمل به موقع نجاتگران جمعیت هلال احمر، راه و ترابری، اورژانس و نیرویهای انتظامی استان تلفات جانی را در اثر برف و کولاک شاهد نبودیم.

به گفته صادقی هم اکنون اکیپ های امداد و نجات جمعیت هلال احمر متشکل از ۱۰۰ نجاتگر، ۵۰ پرسنل، ۴۵ دستگاه آمبولانس، خودرو ست نجات و خودروی کمک دار در جاده ها و محورهای برفگیر و گردنه های استان مستقر هستند.

وی همچنین از نجات ششمین زن باردار توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان طی بارش های اخیر خبر داد و ادامه داد:  با تلاش نجاتگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل زن بارداری از روستای قره آغاج سفلی در شهرستان گرمی به مرکز درمانی انتقال یافت.

صادقی با بیان اینکه روستای قره آغاج سفلی در ۴۰ کیلومتری گرمی واقع شده و به دلیل بارش سنگین برف روستائیان با مشکل تردد مواجه هستند، تصریح کرد: در این حادثه تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر متشکل از دو نجاتگر با یک دستگاه آمبولانس امروز شنبه ساعت هفت صبح و با وجود شرایط نامساعد جوی زن باردار ۳۰ ساله را به مرکز درمانی انتقال دادند.

درباره این مطلب نظر دهید