انتخاب زبان

سیاسی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

استانبول: دستکم ۷۵ کشته و زخمی در جریان تیراندازی در یک کلوب شبانه

rina-attack

اویان نیوز: در جریان حمله و تیراندازی «یک» یا «دو فرد» مسلح در کلوب شبانه‌ای در استانبول، در حالی‌که مردم برای جشن آغاز سال نوی میلادی در آن جمع شده بودند، دست‌کم ۳۵ نفر کشته و ۴۰ نفر زخمی شده‌اند.

خبرگزای رویترز می‌گوید فرمانداری، این رخداد را «حمله تروریستی» توصیف کرده‌است. خبرگزاری فرانسه به نقل از وسیپ شاهین، فرماندار استانبول، می‌گوید این «حمله‌ای تروریستی» بود و «متاسفانه ۳۵ تن از شهروندان ما جان خود را از دست دادند؛ که یکی از آن‌ها افسر پلیس بود».

شبکه خبری سی‌ان‌ان تُرک می‌گوید این حمله در بامداد روز یک‌شنبه، اول ژانویه، و در حالی رخ داده‌است که بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر از مردم در کلوب «رینا» حضور داشتند.

رویترز می‌گوید شمار مهاجمان یک نفر بود، اما خبرگزاری فرانسه گفته دو نفر که مانند «بابا نوئل» لباس پوشیده بودند، به کلوب حمله کرده‌اند.

ده‌ها آمبولانس و خودروی پلیس در محل حضور دارد. کلوب رینا در منطقه اورتاکوی، در تنگه بسفر قرار دارد. بنا بر گزارش‌ها در جریان تیراندازی، شماری از حاضران در کلوب، برای نجات جان خود داخل آب پریده‌اند تا پلیس و نیروهای امدادی در نهایت برای کمک رسیده‌اند.

«رینا» از کلوب‌های مشهور استانبول به شمار می‌رود و معمولا هم شهروندان ترکیه‌ای و هم گردشگران در آن حضور دارند.

هنوز مشخص نیست دقیقا چه کسی یا کسانی دست به تیراندازی زده‌اند. ترکیه در سال گذشته میلادی، مرکز وقوع چندین حمله مرگبار، بمب‌گذاری و نیز تیراندازی و درگیری مسلحانه بوده‌است. شماری از این حملات به گروه موسوم به «حکومت اسلامی» و یا شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان ترکیه نسبت داده شده و یا این دو گروه مسئولیت آن‌‌ها را پذیرفته‌اند.

رادیوفردا

درباره این مطلب نظر دهید