انتخاب زبان

آخرین اخبار

استاندار زنجان: نسبت به افزایش سهم مالیاتی استان در لایحه بودجه ۹۶ اعتراض شده است

اویان

اویان نیوز: استاندار زنجان گفت: به افزایش نامتعارف سهم مالیات این استان در لایحه بودجه سال آینده اعتراض شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، اسدالله درویش امیری ظهر یک شنبه ۲۶دی۹۵ در جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان زنجان به موج اعتراضات ایجاد شده در شبکه های مجازی در خصوص سهم مالیاتی استان در سال آتی اشاره کرد و اظهار داشت: بخشی از این حجم انتقادات به دلیل نامهربانی به دولت و مدیریت فعلی استان است.

وی با بیان اینکه پیگیری های لازم در این خصوص صورت گرفته است، افزود: رایزنی لازم با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز صورت گرفته و قول هایی برای تعدیل این افزایش داده شده است.

استاندار زنجان  با بیان اینکه سقف درآمدهای استانی مربوط به همه بخش های درآمدی است، یادآور شد: درآمدهای استانی منابع مختلفی دارد که یکی از آن ها بخش مالیات است.

درویش امیری از لحاظ نشدن پیشنهاد استان در این بخش خبر داد و گفت: پیشنهاد خود استان برای میزان افزایش سهم مالیات لحاظ نشده است. با این حال پیگیری لازم در این خصوص صورت گرفته است. پیشنهاد استان در مردادماه سال جاری به مرکز ارسال شده است.

وی با بیان اینکه اولویت مدیران استان حفظ منافع مردم است، افزود: تعرفه مالیات و ضرایب اعمالی در کشور یکسان است و رعایت قانون در همه بخش ها الزامی است.

استاندار زنجان با بیان اینکه بخشی از افزایش رشد سهم مالیاتی مربوط به شنایایی منابع جدید است، افزود: امرو مالیاتی استان منابع جدیدی از بخش مالیاتی شناسایی کرده که این میزان نیز تاثیرگذار بوده است.

درویش امیری خواستار اهتمام جدی دستگاه های اجرایی برای تخصیص اعتبارات ملی شد و تاکید کرد: سهم ملی در بخش های مختلف تنها با پیگیری و تلاش محقق می شود.

درباره این مطلب نظر دهید