انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

استان اصفهان: رتبه دوم درآمد در ایران

pic261

اویان نیوز: ذاکر اصفهانی با بیان پویایی بخش صنعت و تولیدات استان اصفهان بیان داشت: از نظر وضعیت اقتصادی استان اصفهان رتبه دوم درآمد در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.

استاندار اصفهان ادامه داد: کشاورزان استان اصفهان به نسبت منابعی که در اختیار دارند، بسیار موفق عمل کرده و با مدیریتی که صورت گرفته شیوه های نوین آبیاری جایگزین شیوه های قدیمی شده است.

وی افزود: شرایط استان اصفهان در زمینه صنعت و تولید علیرغم وجود تحریم ها و فشارهای بی سابقه، بسیار مطلوب است و به عنوان مثال تولید آهن در استان نسبت به سال ۸۴، دو برابر افزایش یافته است.

ذاکر اصفهانی تصریح کرد: بسیاری از تهدیدات دشمن به فرصت تبدیل شده و استان اصفهان در زمینه تولید بسیاری از مصالح ساختمانی از قبیل آهن، فولاد و سیمان رتبه نخست کشور را داراست.

وی ادامه داد: در بخش فرهنگی، ۶ سایت نمونه گردشگری در مناطق مختلف استان اصفهان به زودی به بهره برداری می‌رسد و همچنین جان تازه ای به بخش صنایع دستی داده شده است.

علیرضا ذاکر اصفهانی با اعلام اینکه در فولاد مبارکه اصفهان طی دو سال اخیر بیش از هزار نفر نیرو جذب شده است، گفت: در سفر دور چهارم هیأت محترم دولت به استان اصفهان در بخش نیروگاهی، دو واحد نیروگاه با هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان به دست احمدی نژاد به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: کارخانه کک سازی ذوب آهن که در این سفر توسط ریاست محترم جمهور افتتاح شد، پروژه بسیار بزرگی است که می تواند تأثیر بسزایی در ارتقاء رتبه استان اصفهان داشته باشد.

وی همچنین از افتتاح ۳۶ هزار واحد مسکن مهر در این سفر سخن گفت و افزود: روند اجرایی ۳ دوره سفر رئیس جمهوری به استان اصفهان روند خوبی بوده است.

ذاکر اصفهانی با بیان اینکه در جلسه هیأت دولت پیشنهادات خوبی در راستای پیشرفت و توسعه استان ارائه شد، که می‌تواند برای استان اصفهان ارزشمند باشد، اظهار داشت: از جمله این پیشنهادات با توجه به اینکه چالش اصلی استان اصفهان مسئله آب است، موضوع آبرسانی از خلیج فارس به استان بود که تصویب شد.

ایلنا

سابقه خبر در اویان نیوز:

آذربایجان شرقی بیست و دومین استان صنعتی ایران

سرانه تولید نا خالص استان زنجان نصف میانگین کشوری است

تبدیل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌ شرقی به قبرستان سوله‌

قزوین: تعویق پرداخت حقوق کارگران ۶۰ واحد تولیدی

اورمیه: بازارچه خود اشتغالی بانوان اورمیه در آستانه تعطیلی

سلماس : بازارچه کوزه رش قربانی ناکارآمدی مسئولان

درباره این مطلب نظر دهید