انتخاب زبان

آخرین اخبار

استخراج نفت مغان تا روزهاي آينده اجرايي مي شود

اویان نیوز:حجت الاسلام “حبیب برومند” در گفتگو با خبرنگار آران مغان گفت: طرح اکتشاف و استخراج نفت مغان فرصت کم نظیری را برای رونق بخشیدن اقتصاد منطقه مغان فراهم آورده و توسعه و پیگیری های مصّرانه نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی باعث می شود تا این پروژه ملی با شتاب بیشتری عملیاتی شود.

به گزارش ارس تبار”برومند” افزود: درصورت راه اندازی طرح استخراج نفت مغان شاهد رونق اقتصادی و اشتغالزایی در مغان خواهیم بود بطوری که دیگر ما شاهد افراد بیکار در این منطقه و استان اردبیل نخواهیم بود.
وی در مورد برخی شایعات، در مورد هم مرز بودن استخراج نفت مغان با جمهوری آذربایجان اشاره و گفت: در پیگیری هایی که در این مورد انجام داده ایم خوشبختانه به ۳۷ کاردیس(انبارنفت) در منطقه مغان دست یافته ایم که هیچکدام از این ذخایر نفتی کشف شده در مرز آذربایجان با ایران نیست و تمامی استخراج های نفتی، از بخش روح کندی بیله سوار گرفته تا بخش زیوه پارس آبادمغان در خاک ایران اسلامی می باشد.
عضو کمیسیون روحانیون مجلس از پیگیری های جدی اکتشاف نفت مغان با رییس جمهور خبر داد و گفت: برابر نامه ها و مکاتباتی که با رییس جمهور محترم داشتیم به جمع بندی خوبی رسیده ایم و تلاش وی بر این شد که تا روزهای آینده عملیات این میدان نفتی مغان آغاز شود.

وی یکی از خواسته‌ها و مطالبات اصلی مردم منطقه مغان را آغاز به کار این طرح ملی دانست و افزود: با آغاز به کار این پروژه، بستر اقتصادی و در آمد زایی در این منطقه برای بیکاران مهیا می شود.
نماینده مردم پارس آباد در ادامه گفتگو با آران مغان از پرداخت نشدن بودجه مناسب برای ساحل بندی حاشیه رود ارس انتقاد کرد و گفت: از ۶۲ میلیارد ریال عتباری که برای این طرح عظیم در نظر گرفته شده بود تنها بخشی از آن که معادل ۴۰۰ میلیون تومان می باشد برای این طرح سرمایه گذاری شده است که امیدواریم در آینده با پیگیری این موضوع بتوانیم هر چه سریع تر با تزریق بودجه از طرف دولت این روند و طرح ملی رو به سر انجام برسانیم.

ارس تبار

درباره این مطلب نظر دهید