انتخاب زبان

آخرین اخبار

استقبال گسترده اهالی داغداغان از اسدالله اسدی+ گزارش ویدئوئی

IMG_1065

اختصاصی اویان نیوز: اسدالله اسدی پزشک و زندانی سیاسی آذربایجانی پس از ۳ سال حبس در میان استقبال اهالی داغداغان وارد روستای داغداغان شد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، چهارشنبه ، ۱آبان۹۲ ساعت ۱۶:۵۰ اسدالله اسدی درمیان استقبال بیش از ۳۰ تن از بستگان و همفکران خود پس از ۳ سال حبس برای اولین بار از زندان اوین به مرخصی آمد.

۶ صبح پنجشنبه ۲آبان۹۲ ، وی با استقبال گرم دوستان در محله عباسی تبریز روبرو گشت.

ساعت ۱۱ ظهر همان روز ، درمیان ازدحام اهالی قره داغ ، بخصوص روستای داغداغان به منزل شخصی خود در شهرک باغمیشه تبریز عزیمت نمود.

در همان روز ، جمعی از فعالان آذربایجانی شهرتبریز با وی دیدار کرده و از شرایط زندان اوین، سعید متین‌پور و رویکرد سایر جریانات سیاسی به حرکت ملی آذربایجان از وی سوال کردند.

اسداله اسدی اشاره کرد ، تنها دیدگاهی که قرابتی به حقوق حقه ملت آذربایجان از خود نشان می دهد جریان های «چپ» می باشند، وی گفت سایر جریانات فکری و سیاسی از موضع مخالف با حرکت ملی آذربایجان برخورد می کنند.

ساعت ۱۲:۳۰ روز جمعه ، اسدالله اسدی در داغداغان ، روستای پدری خود حاضر گردید.

۵۰۰ نفر از اهالی داغداغان از ساعت ۹ صبح ، در انتظار ورود اسدالله اسدی در ورودی روستای داغداغان منتظر بودند.

وی با دیدار از خانواده های جانباختگان زلزله سال گذشته قره داغ از ایشان دلجویی کرد.

مردم روستای داغداغان در مراسم استقبال از این فعال سیاسی ۱۰ گوسفند قربانی کردند.

شاهدان می گویند در جریان بازدید بیگی استاندار سابق آذربایجان شرقی در شهریور ۹۱ از مناطق زلزله زده ، حتی اصرار  دهیار روستا نیز برای قربانی کردن گوسفند پیش پای استاندار نتیجه نداد.

۲۳تیر۸۹ اسدالله اسدی داغداغان پزشک آذربایجانی که از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت شده بود ، پس از تحمل ۵ ماه حبس در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات تبریز به تهران منتقل شده و ۴ ماه دیگر را نیز در انفرادی بندهای ۲۴۰ و ۲۰۹ زندان اوین به سر برد.

این فعال آذربایجانی به اتهام همکاری با دول متخاصم ، و ظاهرا عضویت در حزب خلق مسلمان ، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی ، به ۱۰ سال ، حبس تعزیری محکوم گردید.

این حبس در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال کاهش یافت.

اسدلله اسدی  پزشک آذربایجانی در سال ۱۳۷۳ شمسی نیز به اتهام عضویت در حزب خلق مسلمان متهم شده و از ادامه فعالیت در آموزش و پرورش منع گردید.

این پزشک آذربایجانی سالیان سال ، در مناطق محروم روستاهای قره داغ هرهفته ، داوطلبانه با حضور در روستاهای منطقه قره داغ به ویزیت و مداوای بیماران به صورت رایگان می پرداخت.

اهالی منطقه قره داغ، به دلیل خدمات انسان دوستانه ی این پزشک ، با تهیه طوماری از ۸۰ روستا، ضمن اعتراض به حکم صادره، خواستار آزادی هر چه سریعتر وی شده بودند.

گزارش ویدئوئی این استقبال را می توانید از لینک زیر مشاهده نمایید :

http://youtu.be/aoXyQRv8O80

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع “اویان نیوز” مجاز است.

 

سابقه خبر در اویان نیوز:

اسدالله اسدی پس از ۳ سال و برای اولین بار به مرخصی اعزام شد

اعتصاب غذا اسدالله اسدی در زندان اوین

نامه اسد الله اسدی زندانی سیاسی آذربایجانی به بان کی مون و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد

کمپین امضا حمایت از اسدالله اسدی زندانی سیاسی آذربایجانی

مخالفت دادستانی تهران با درخواست مرخصی اسدالله اسدی

اسدالله اسدی زندانی سیاسی گمنام آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید