انتخاب زبان

آخرین اخبار

اسماعیل برزگری به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشت

esmail-barzgari1

اویان نیوز: اسماعیل برزگری در ۳۶ مین روز اعتصاب غذای خود از سلول انفرادی به بند ۳۵۰ بازگشت و رسول حیدرزاده به اعتصاب خود پایان داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، اسماعیل برزگری که از روز سه شنبه ۵آذر۹۲ به دلیل اعتصاب غذا به سلولهای انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شده بود، روز گذشته به بند ۳۵۰ بازگشت.

اسماعیل برزگری دندان‌پزشک و موزیسین آذربایجانی که محکومیت ۷ سال حبس خود را در زندان اوین می‌گذراند، از تاریخ ۳ آبان ماه سال جاری در اعتصاب غذا بسر می‌برد.

رسول حیدر‌زاده دیگر زندانی سیاسی آذربایجانی که در اعتراض به انتقال اسماعیل برزگری به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زده با بازگشت وی به اعتصاب خود پایان داد.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «در حال حاضر اسماعیل برزگری به خاطر وضعیت بحرانی جسمی از انفرادی، به بند ۳۵۰ منتقل شده و در شرایط نگران کننده‌ای بسر می‌برد.»

اسماعیل برزگری روز ۲۰اردیبهشت۹۰ و به هنگام بازگشت از کنسرتی که در باکو ترتیب داده بود، توسط نیروهای سپاه بازداشت و به اتهام ارتباط با بیگانگان و تبانی و اقدام علیه امنیت ملی توسط قاضی پیرعباسی رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

انتقال اسماعیل برزگری به سلول انفرادی / اعتصاب غذای رسول حیدر‌زاده در حمایت از همشهری خود

نامه بیش از ۴۰ نفر از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین نسبت به وضعیت سلامتی اسماعیل برزگری

وضعیت بسیار وخیم اسماعیل برزگری در نتیجه ۱۱ بار اعتصاب غذا

تداوم بی توجهی مسوولان زندان و شرایط وخیم اسماعیل برزگری

وخامت حال اسماعیل برزگر در ۱۷ مین روز اعتصاب غذا / استمداد هم بندی های وی از نهادهای حقوق بشری

تبریزلی اسماعیل برزگری اؤلوم آیاغیندا / سعید متین‌پور

 

درباره این مطلب نظر دهید