انتخاب زبان

آخرین اخبار

اسپانسر؛ عامل اصلی سقوط ماشین سازی شد

mashinsazi

اویان نیوز: تیم فوتبال ماشین سازی تبریز به عنوان یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین تیم های کشور به دنبال کسب نتایج ضعیف در فصل ۹۲-۹۱ لیگ دسته اول، به رقابتهای لیگ دسته دوم سقوط کرد تا هواداران این تیم فصل کابوس وار دیگری را تجربه کنند.

در فصلی که گسترش فولاد با رسول خطیبی سزاوارانه به لیگ برتر صعود کرد و شهرداری نیز سومین تیم لیگ برتری تبریز لقب گرفت، تیم ماشین سازی اما درپی مشکلاتی که از اواخر نیم فصل اول گریبانگیرش شد سرنوشتی متفاوت از آنچه دو تیم همشهری اش داشتند را تجربه کرد و در نهایت به لیگ دسته دوم سقوط کرد.

اما به اعتقاد خیلی ها، عمده دلیل ناکامی تیم فوتبال ماشین سازی در فصلی که تازه به اتمام رسید عدم وفا به عهد اسپانسر این تیم بود؛ موضوعی که باعث شد تا ماشین سازان بیش از آنکه به فوتبال فکر کنند، ذهنشان معطوف به بدهی ها و پیگیری مطالبات بازیکنان و کادر فنی شود.

تکلیف ماشین سازی هرچه زودتر مشخص شود

در این ارتباط احد اصغرنژاد سخنگو مشاور باشگاه ماشین سازی تبریز حرف های جالبی دارد. وی با بیان اینکه در شرایط فعلی باید هرچه سریعتر تکلیف این باشگاه مشخص شود، گفت: مسئولان موسسه مالی کوثر بدانند که تا ریال آخر هزینه های باشگاه ماشین سازی را از آنها وصول خواهیم کرد.

اصغرنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مقصر اصلی سقوط تیم فوتبال ماشین سازی تبریز به لیگ دسته موسسه مالی کوثر بوده، اظهار داشت: آقایان منادی و سعیدی نمایندگان محترم تبریز در مجلس شورای اسلامی پیش از این اعلام کرده بودند که در حق ماشین سازی ظلم شده است و اکنون من از نمایندگان تبریز می خواهم تا با تحت فشار قرار دادن موسسه کوثر راهی برای حل مشکلات ماشین سازی پیدا کنند.

وی افزود: به هر حال موسسه کوثر باید تکلیف خود و ما را مشخص کند و اگر نمی خواهند حمایت و تیمداری کنند صراحتا و بصورت رسمی اعلام کنند.

اصغر نژاد به بدهی های باشگاه ماشین سازی تبریز در فصل ۹۲-۹۱ لیگ دسته اول اشاره کرد و گفت: علاوه بر موضوع تعیین تکلیف، موسسه کوثر باید مبالغی که در طول فصل جاری از طرف مدیرعامل وقت باشگاه هزینه شده است را پرداخت نماید.

مسئولان بیایند کمک کنند

وی عنوان کرد: از مسئولان استان بخصوص استاندار، رئیس هیئت فوتبال و مدیرکل ورزش و جوانان می خواهیم هرچه سریعتر تکلیف تیم ماشین سازی تبریز را مشخص کنند.

سخنگوی باشگاه ماشین سازی همچنین گفت: مسئولان موسسه کوثر باید بدانند که ما از طریق مراجع قانونی تا ریال آخر هزینه های باشگاه را از آنها وصول خواهیم کرد.

وی در پایان با تکذیب نامزدی خود در چهارمین دوره انتخابات شورای شهر تبریز گفت: تمام تلاش من این است که حق و حقوق قدیمی ترین تیم فوتبال آذربایجان پایمال نشود و قصدی برای عضویت در شورای شهر ندارم.

بازگشت تیم به کارخانه، تنها راه نجات

اما رئیس هیئت فوتبال آذربایجان شرقی نیز وضعیت تیم ماشین سازی تبریز را در شرایط فعلی نامناسب دانست و گفت: این شرایط از زمانی آغاز شد که کارخانه ماشین سازی این تیم را از مجموعه خود منفک کرد.

جواد ششگلانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مسئولیت تیم ماشین سازی شاید دوباره به هیئت فوتبال استان بر گردد، اظهار داشت: در شرایط فعلی موسسه کوثر از این تیم حمایت نمی کند و با تداوم این شرایط من پیش بینی می کنم که هیئت فوتبال دوباره مسئولیت تیم ماشین سازی را به عهده خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به عقیده من تنها راه نجات تیم فوتبال ماشین سازی تبریز بازگشت مالکیت این تیم به کارخانه ماشین سازی است و اگر این کارخانه دوباره تیم ماشین سازی را تحت مالکیت خود قرار دهد، این تیم روزهای خوب را بار دیگر تجربه خواهد کرد.

هزینه های تیمداری سرسام آور است

ششگلانی در عین حال وضعیت کارخانه ماشین سازی را هم برای تیمداری چندان مناسب ارزیابی نکرد و گفت: هزینه های تیمداری واقعا سرسام آور است و به راحتی نمی توان حتی هزینه های یک تیم لیگ یکی را تامین کرد، از اینرو نمی توان بیشتر به کارخانه ماشین سازی فشار آورد چون کارخانه زمانی که تیم را از خود منفک کرد، واقعا در آستانه ورشکستگی بود و شرایط خوبی نداشت.

وی افزود: البته کارخانه ماشین سازی در حال حاضر هم شرایط بهتری ندارد و ما نمی توانیم این کارخانه را مجاب کنیم تا تیم ماشین سازی را زیر چتر خود درآورد.

رئیس هیئت فوتبال آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شرایط نامناسب تیم فوتبال ماشین سازی از چند سال قبل قابل پیش بینی بود، تصریح کرد: از زمانی که تیم از کارخانه جدا شد، این شرایط برای تیم ماشین سازی قابل پیش بینی بود اما همانطور که گفتم، کارخانه ماشین سازی هم اوضاع رو به راهی نداشت و نمی شد که فشار بیشتری در این خصوص وارد کرد، از اینرو تیم ماشین سازی از حدود شش سال قبل شرایطش کاملا متفاوت از قبل گردیده و باعث نگرانی هوادارانش شده است.

وی ادامه داد: اینکه تیم ماشین سازی دچار مشکل مالی است، حرف تازه ای برای ما و هواداران این تیم نیست اما با همه این شرایط باز هم معتقدم که اگر ماشین سازی زیر چتر حمایتی کارخانه باشد، حداقل از خانه به دوش بودن رها شده و یک مالک همیشگی پیدا می کند.

ششگلانی عنوان کرد: هرچند وضعیت کارخانه ماشین سازی در شرایط فعلی هم خوب نیست اما به نظر من تنها راه نجات تیم ماشین سازی پیوستن دوباره به کارخانه است.

جذب اسپانسر در اولویت

وی در عین حال از تلاش های هیئت فوتبال و مدیران باشگاه ماشین سازی برای یافتن یک اسپانسر خبر داد و گفت: ما فعلا فرض را بر این دانسته ایم که امسال هم تیم ماشین سازی از کارخانه جدا خواهد بود و به همین دلیل به دنبال یافتن یک اسپانسر خوب برای این تیم هستیم، چراکه به عنوان متولی فوتبال استان بر خود وظیفه می دانم که به تیم های استان از جمله ماشین سازی کمک کنم.

رئیس هیئت فوتبال استان اظهار داشت: ما در ابتدای فصل گذشته هم وقتی دیدیم ماشین سازی بلاتکلیف است، امکانات اولیه را در اختیار این تیم قرار دادیم و به هر نحوی بود شرایط را برای حضور این تیم در لیگ دسته اول فراهم کردیم و سپس به دنبال یک اسپانسر بودیم که در نهایت موسسه جوانان خیّر مالکیت تیم را قبول کرد اما پس از آن و با ورود موسسه کوثر، شرایط ماشین سازی به شکلی که مطلوب این تیم بود پیش نرفت و مشکلات آخر فصل برای ماشین سازی پیش آمد.

وی تصریح کرد: اخیرا نیز صحبتهایی مبنی بر تغییر نام ماشین سازی به میان آمده که بنده از مسئولان استانی درخواست کرده ام تا جلسه ای در این ارتباط برگزار و تکلیف نام ماشین سازی روشن شود.

ششگلانی هزینه های حضور تیم ماشین سازی در رقابتهای لیگ دسته دوم را حدود پنج میلیارد ریال ارزیابی کرد و گفت: با این مبلغ می توان هزینه های یک فصل حضور تیم ماشین سازی در لیگ دسته دوم را تامین کرد اما باید توجه داشت که این تیم از فصل قبل بدهی هایی هم دارد.

تیم فوتبال ماشین سازی تبریز در فصل تازه به اتمام رسیده لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور با کسب ۱۳ امتیاز از ۲۶ بازی به عنوان تیم قعرنشین گروه الف این رقابتها به لیگ دسته دوم سقوط کرد. ماشین سازی که به عنوان قدیمی ترین تیم فوتبال تبریز شناخته می شود، چنانچه نتواند سهمیه لیگ دسته اولی را بخرد، باید برای دومین بار طی چند سال اخیر یک فصل را در لیگ دسته دوم سپری کند که این برای نام ماشین سازی و قدمت آن نمی تواند شایسته باشد.

مهر

درباره این مطلب نظر دهید