انتخاب زبان

آخرین اخبار

اصرار به اجرای حکم شلاق حسن ارک

hesen-erk(2)

اویان نیوز:مسئولین زندان مرکزی تبریز، با احضار حسن ارک سعی دارند تا با اجرای حکم مربوط به پرونده‌ی قبلی ایشان، این فعال آذربایجانی را شلاق زنند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از اؤیرنجی سسی، حسن ارک فعال مدنی آذربایجانی از بیماری دیسک کمر به شدت رنج می‌برد و نیاز مبرم به استراحت زیر نظر پزشک متخصص دارد. مسئولین زندان وی را به منظور تأیید و یا عدم تأیید بیماری دیسک کمر به پزشک قانونی منتقل کردند، تا در صورت عدم تایید پزشک قانونی مبنی بر بیماری دیسک کمر وی، حکم ۵۰ ضربه شلاق این فعال آذربایجانی اجرایی گردد.

پیش‌تر حسن ارک، روزنامه نگار و فعال مدنی آذربایجانی در شعبهٔ ۱۰۶ دادگاه جزائی تبریز به اتهام افتراء به رهبر و نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده‌ بود.

همچنین ایشان به منظور اجرای حکم ۱ سال حبس تعزیری که به علت شرکت در جلسهٔ چاره‌اندیشی برای احیای دریاچهٔ اورمیه با حضور ۲۹ نفر دیگر از فعالان مدنی آذربایجانی در محلهٔ قوم تپهٔ شهر تبریز برگزار شده بود، در زندان مرکزی تبریز نگهداری می‌شود.

گفتنی است که درپی دستگیری ایشان در این جلسه، وی بابت اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به دو سال حبس تعزیری که یک سال آن به مدت پنج سال در تعلیق می‌باشد، محکوم شده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

حسن ارک و مهدی حمیدی شفق دستگیر شدند

آخرین اخبار از زندان تبریز/انتقال حسن ارک به مکان نامعلوم

تایید حکم حسن ارک و احمد ریاضی

درباره این مطلب نظر دهید