انتخاب زبان

آخرین اخبار

اظهارات خلاف واقع خالیده خالد پس از بازگشت به جمهوری آذربایجان

xalide xalid

اختصاصی اویان نیوز: خالیده خالید در گفتگو با رسانه های جمعی جمهوری آذربایجان از راحتی و آسودگی خاطر خود در دوران بازداشت در اداره اطلاعات تبریز خبر می دهد.

بر اساس گزارشات رسیده به اویان نیوز، خالیده خالید در طول دوران بازداشت در اداره اطلاعات تبریز حتی اجازه تماس تلفنی با خانواده خود و نیز کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز را نیافته است؛ و تمام تلاش های کنسول گری آذربایجان در تبریز برای ملاقات و تماس تلفنی با ۲ تبعه جمهوری آذربایجان بی نتیجه مانده است.

مقامات امنیتی ایران به “الله شکر پاشازاده” رئیس اداره مسلمانان قفقاز- آذربایجان که در روزهای پایانی اردیبهشت ماه به تهران سفر کرده بود  نیز اجازه دیدار با این ۲ شهروند جمهوری  آذربایجان را نداده بودند.

بر اساس این گزارش بازپرس پرونده -هاشم زاده- و ماموران امنیتی با رفتاری غیر محترمانه و اعمال فشار روحی سعی در اقرار خالیده خالید به آنچه مورد نظر اداره اطلاعات بوده برآمده اند. شامخال حسین اوف نیز به دلیل ناراحتی سنگ کلیه و نیاز به مراجعه مکرر به سرویس بهداشتی همواره از سوی ماموران امنیتی با بد رفتاری مواجه گشته و ماموران امنیتی با سوء استفاده از ناراحتی سنگ کلیه وی در صدد اعمال فشار مضاعف بر این شهروند آذربایجانی برآمده اند.

به استناد این گزارش مقامات قضایی ایران خالیده خالید و شامخال حسین اوف را با دو زندانی ایرانی در جمهوری آذربایجان معاوضه نموده اند.

 گفتنی است خالیده خالد پس از آزادی و بازگشت به جمهوری آذربایجان در اولین اظهار نظر خود به مجری تلویزیون ANS گفته بود که ماموران امنیتی ایران با وی با احترام برخورد کرده اند و وی در اداره اطلاعات تبریز احساس زندانی بودن را نداشته است. وی امروز ۳مرداد۹۲  نیز در تلویزیون APA  اظهارات مشابه ای  را تکرار نمود.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

درباره این مطلب نظر دهید