انتخاب زبان

آخرین اخبار

اظهارات متناقض درباره لغو روادید میان جمهوری آذربایجان و ایران

CpU0GXtW8AA0UPL.jpg large

اویان نیوز: در سفر رسمی حسن روحانی به جمهوری آذربایجان، بین ایران و آذربایجان شش سند و یادداشت تفاهم همکاری به امضاء رسید. یکی از این سندها در زمینه تسهیلاتی برای گردشگری بود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از رادیوزمانه، در نشست خبری خبری مشترک رؤسای جمهوری ایران و آذربایجان، الهام علی‌اف وعده داده بود که از این پس اتباع ایران برای سفر به جمهوری آذربایجان به ویزا نیاز ندارند.

خبرگزاری تسنیم، صبح دوشنبه ۱۸ مرداد گزارش داده است که بر اساس تفاهم‌نامه امضاء شده شهروندان دو کشور ایران و آذربایجان اجازه دارند در عرض ۱۸۰ روز حداکثر ۹۰ روز در کشور مقابل، بدون ویزا اقامت کنند.

هنوز ساعتی از انتشار این خبر نگذشته بود که «یک مقام آگاه» به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است: «جمهوری آذربایجان برای اتباع ایرانی لغو روادید نکرده بلکه برای ایرانیان تنها تسهیلات روادید فرودگاهی در نظر گرفته.»

پاک آیین سفیر ایران در آذربایجان اواخر تیرماه و در آستانه سفر رئیس جمهور به آذربایجان از لغو روادید تا دو ماه آبنده خبر داده بود.

سفیر ایران گفته بود: «در آذربایجان به دلیل مناسباتشان با ارمنستان، مقداری در خصوص صدور ویزا برای اتباع ایرانی سخت‌گیری می‌کردند که اخیرا با تغییرات ایجاد شده صدور ویزا برای ایرانیان یک روزه شده است».

سفیر ایران همچنین از ارائه تسهیلات بیشتر برای گردشگران ایرانی برای سفر به آذربایجان خبر داد.

پاک‌آیین افزوده بود: «قرار است تا ۲ ماه آینده موضوعی به نام روادید بین دو کشور برقرار نباشد و تا دو ماه آینده موضوع لغو روادید یا صدور روادید در مرزها و فرودگاه‌ها بین دو کشور قطعی می‌شود.»

درباره این مطلب نظر دهید