انتخاب زبان

آخرین اخبار

اعتصاب غذای اسرافیل سلطانیان در زندان اوین

israfil sultaniyan

اویان نیوز: اسرافیل سلطانیان فعال ملی – مدنی آذربایجانی در اعتراض به بازداشت غیر قانونی و شرایط نامناسب بند امنیتی ۲۰۹  برای معلولین دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، اسرافیل سلطانیان روز جمعه ۱۵آذر۹۲ طی تماس تلفنی با خانواده خود، اعلام کرده در اعتراض به بازداشت غیر قانونی و شرایط بسیار نامناسب بند امنیتی ۲۰۹ اوین به خصوص برای معلولان دست به اعتصاب غذا زده است.

چهار شنبه ۱۳آذر۹۲ ماموران امنیتی اسرافیل سلطانیان فعال ملی – مدنی آذربایجانی را پس از ۳روز بازداشت در اداره اطلاعات شهر گلستان به بند ۲۰۹ زندان اوین (بند امنیتی زندان اوین) منتقل نمودند.

قاضی حسن‌زاده رئیس دادگاه عمومی اسلامشهر اتهام اسرافیل سلطانیان را تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی اعلام کرده است.

یکشنبه ۱۰آذر۹۲ ماموران امنیتی با مراجعه به محل کار اسرافیل سلطانیان در شهر گلستان این فعال ملی – مدنی آذربایجانی را بازداشت و به اداره اطلاعات شهر گلستان انتقال دادند.

israfil sultaniyan1

ماموران امنیتی  در مراجعه به محل کار این فعال آذربایجانی لوازم شخصی ، کتابها و جزوات وی و حتی قرآنی که ترجمه ترکی داشته با خود برده اند .

ماموران امنیتی به هنگام بازداشت این فعال ملی – مدنی آذربایجانی دلیل بازداشت وی را پخش اعلامیه ای در روز عاشورا عنوان داشته اند.

ظاهرا روز عاشورای امسال علامیه ای در حمایت از آوره گان قره باغ و جنایات داشناک های ارمنی در شهرهای اسلامشهر،گلستان و اکبرآباد در استان استان تهران پخش  شده است.

پیشتر این فعال آذربایجانی در سالگرد قیام خرداد ۸۵ ملت آذربایجان در خرداد سال ۸۶ در شهر اردبیل بازداشت شده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اسرافیل سلطانیان به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد

اسرافیل سلطانیان فعال ملی – مدنی آذربایجانی بازداشت شد

درباره این مطلب نظر دهید