انتخاب زبان

آخرین اخبار

اعتصاب غذای حسین علی‌محمدی و انتقال به بند عمومی زندان تبریز

11234971_897036983697111_3722935789554145549_n

اختصاصی اویان نیوز: حسین علی‌محمدی زندانی سیاسی آذربایجانی و در پی ضرب و شتم «سلطانی» رئیس و انتظامات اندرزگاه دست به اعتصاب غذا زده است. وی پس از یک روز نگهداری در بند ویژه زندان، به بند عمومی ۱۲ محکومین  منتقل شده است.

بنا به اطلاع اویان نیوز، حسین علی‌محمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز از دیروز سه‌شنبه۱۱آبان۹۵ و در اعتراض به ضرب و شتم جمعی توسط «سلطانی» رئیس اندرزگاه بند ۱۲ محکومین و انتظامات بند دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

دیروز و پس از ضرب و شتم شدید، این فعال مدنی دچار مصدومیت و خونریزی از ناحیه سر شده بود. وی با دستور رئیس اندرزگاه دیروز را در بند ویژه زندان گذرانده بود که امروز مجدداَ به بند ۱۲ محکومین بازگردانده شده است.

حسین علی‌محمدی ضمن تسلیم شکایت کتبی خود از «سلطانی» رئیس اندرزگاه، از ادامه اعتصاب غذا تا رسیدگی کامل قضائی در دادگاه صالحه خبر داده است.
انتظامات زندان فعالین آذربایجانی را برای انصراف از پیگیری شکایت خود به مرگ تهدید کرده‌ بودند. همچنین دفتر بند۱۲محکومین نیزضمن پیج عمومی در ساختمان، خواستار امضای برگه شکایت علیه این فعالین توسط سایر زندانیان و ارائه شهادت دروغ برای مقصر جلوه دادن ایشان شده بود.

روز گذشته «سلطانی» رئیس اندرزگاه بند ۱۲ محکومین زندان تبریز با همراهی دیگر ماموران انتظامات بند اقدام به ضرب و شتم شدید زندانیان سیاسی این بند کرده بودند .در پی این رویداد حسین علی‌محمدی از ناحیه سر دچار جراحات و خونریزی شده و مرتضی مرادپور نیز بیهوش شده بود.

این حادثه پس از اعتراض حسین علی‌محمدی به تحقیر یک زندانی تبعه کشور لهستان صورت گرفته است.

مرتضی مرادپور از روز سه‌شنبه۴ آبان ۹۵ و در اعتراض به عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش همچنان در اعتصاب غذا بسر میبرد.

زندان مرکزی تبریز علی‌رغم تاکید اساسنامه داخلی سازمان زندانها مبنی بر اصل تفکیک جرائم، فاقد بند سیاسی بوده و محبوسین سیاسی-عقیدتی با زندانیان جرائم خطرناکی مثل قتل عمد و سرقت مسلحانه در یک محل نگهداری میشودند.

 زندان مرکزی تبریز به لحاض تراکم زندانی و امکانات رفاهی جزو بدترین زندانهای ایران بحساب میآید.

سابقه خبر در اویان نیوز:

تهدید به مرگ «حسین علی‌محمدی» و «مرتضی مرادپور» برای ممانعت از شکایت

فوری: ضرب و شتم زندانیان سیاسی، شکستگی سر حسین علی‌محمدی و بیهوشی مرتضی مرادپور

درباره این مطلب نظر دهید