انتخاب زبان

آخرین اخبار

اعتصاب غذای دو فعال مدنی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز

میلاد اکبری-علی حمزه زاده

اویان نیوز: میلاد اکبری و علی حمزه زاده که از جمعه گذشته از سوی ماموران امنیتی اداره اطلاعات تبریز بازداشت شده بودند در اعتراض به نامشخص بودن دلیل بازداشت خود از لحظه ورود به بازداشتگاه این اداره دست به اعتصاب غذا زده اند.

به گزارش اویان نیوز، پنجشنبه ۱۰تیر۹۵ میلاد اکبری و علی حمزه زاده دو فعال منی اهل تبریز درپی احضار وزارت اطلاعات و حضور در این اداره بازداشت شدند.

یک منبع نزدیک به این فعالان درباره بازداشت ایشان به هرانا گفته است: «خانواده میلاد و علی پس از مراجعه این دو جوان به اداره اطلاعات از سرنوشت آن‌ها بی‌خبر ماندند. آنها تلاش خود برای کسب اطلاع از وضعیت میلاد و علی را با مراجعه به اداره اطلاعات شروع کردند اما در روز نخست مسئولان اداره اطلاعات از سرنوشت آنها اظهار بی اطلاعی می کردند و مسئولیت بازداشت آنان را نمی‌پذیرفتند تا اینکه با مراجعه مامورین اداره اطلاعات در روز بعد به منزل میلاد و تفتیش آن‌جا خانواده‌ها از نگهداری آنان در این اداره مطمئن شدند.»

این منبع مطلع همچنین در مورد اعتصاب غذا و نحوه اطلاع خانواده آن‌ها از این موضوع خاطرنشان کرد: «ماموران امنیتی که به خانه میلاد آمده بودند به خانواده‌اش گفته اند از لحظه ورود به بازداشتگاه این دو لب به غذا نزده‌اند و پاسخ سوالات ما را هم نمی‌دهند. ما به آن‌ها اجازه می‌دهیم با خانه تماس بگیرند و شما بخواهید تا اعتصابشان را بشکنند. با اینحال در تماسی که این دو زندانی با خانواده های خود گرفتند بر عدم شکستن اعتصاب غذا و عدم پاسخ به سئوالات به دلیل نامشخص بودن دلیل اصلی بازداشت پافشاری کردند.»

همزمان با جمعه «روز قدس» دستکم ۴ فعال مدنی در شهرهای تبریز و اهر از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند.

ابراهیم نوری و اکبر جهانگیرزاده دو فعال آذربایجانی اهل اهر از این بازداشت شدگان، عصر روز دوازدهم تیرماه آزاد شدند.

گفته می شود دلیل بازداشت ایشان «پیشگیری از ارتکاب جرم» با توجه به فعالیت‌های سال گذشته آنان بوده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

بازداشت دستکم ۴ فعال مدنی در شهرهای تبریز و اهر

درباره این مطلب نظر دهید