انتخاب زبان

آخرین اخبار

اعدام یک معلم نویسنده در زندان تبریز

tebriz zindan

اویان نیوز: در روزهای اخیر یک معلم و نویسنده اهل مشکین‌شهر در زندان مرکزی تبریز اعدام شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، پنجشنبه ۱۴آبان۹۴ حکم اعدام یک معلم و نویسنده اهل مشکین‌شهر به نام «بیوک محبی» که به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، پس از ۱۳ سال حبس اجرا شد.

وی در سال ۱۳۸۱ به دلیل اخراج از آموزش پرورش مدیر کل وقت این اداره در تبریز و یکی از مسئولان آموزش پرورش در تهران را کتک می زند، به دنبال این کتک کاری وی تحت تعقیب پلیس بود که پس از دستگیری رئیس وقت آگاهی تبریز سرهنگ بدلی را به قتل رسانده و از صحنه جرم متواری شده بود.

روزنامه جام جم در تاریخ ۱۴آبان۱۳۸۱ با گزارش خبر بازداشت این معلم و نویسنده نوشته بود: روز پنجشنبه نهم آبانماه حدود ساعت ۵بعدازظهر، بیوک آقا در بلوار ۲۹بهمن تبریز توسط ماموران نیروی انتظامی دستگیر شد و پس از بازرسی بدنی او به وسیله ماموران ، سرهنگ بهمن بدلی ، رئیس آگاهی تبریز برای تحویل گرفتن متهم ، خود به محل دستگیری او رفت ؛ اما متهم در یک لحظه با ضربات چاقویی که در لباس خود مخفی کرده بود، رئیس آگاهی تبریز را از پای درآورد و توانست در پیش چشم مردم از صحنه قتل فرار کند.

وی نویسنده کتاب «ضرب‌المثل‌های دو زبانه‌» است.

در روزهای اخیر برخی منابع کُردی «بیوک محبی» را زندانی کُرد معرفی کرده و از اعدام یک «زندانی کُرد» در زندان تبریز خبر داده بودند.

درباره این مطلب نظر دهید