انتخاب زبان

آخرین اخبار

اعلام اعتصاب غذا آیت مهرعلی بیگلو در اعتراض به "تبعید عباس لسانی"

Untitled-1

اویان نیوز: آیت مهرعلی بیگلو در اعتراض به «تبعید عباس لسانی» در زندان مرکزی تبریز اعلام اعتصاب غذا کرد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، آیت مهرعلی بیگلو زندانی سیاسی آذربایجانی در اعتراض به «تبعید عباس لسانی به زندان شیراز» در زندان مرکزی تبریز اعلام ۳ روز اعتصاب غذا کرد.

وی پنجشنبه ۱۲آذر۹۴ در نامه ای اعتصاب غذای خود را اعلام کرد.

در این نامه آمده است: «طی اعتراضاتی که در روزهای گذشته در واکنش به اهانت آشکار تلویزیون ایران به تُرک‌های آذربایجان انجام گرفت آقای عباس لسانی از زندان اردبیل به زندان شیراز تبعید شد. این حادثه از یک سو نشان دهنده ضعف حاکمیت در مقابل مبارزه ملی و از سوی دیگر ظلم مضاعف بر خانواده ایشان به شمار می رود. سال گذشته در اعتراض به آزار خانواده های زندانیان سیاسی به مدت ۳۷ روز اعتصاب غذا کردم و سکوت در مقابل چنین وقایعی را درست نمی دانم. من این مجازات ناعادلانه را محکوم می کنم و از فردا به مدت ۳ روز در اعتصاب غذا خواهم بود . امیدوارم که دوباره شاهد وقوع چنین وقایعی نباشیم.»

عباس لسانی روز ۲۲آبان۹۴ پس از اعلام اعتصاب غذا از زندان اردبیل به زندان شیراز تبعید شد.

آیت مهرعلی بیگلو در حال گذراندان دوران محکومیت خود در زندان مرکزی تبریز است.

روز ۹اردیبهشت۹۲ قاضی باقرپور، رئیس شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز، آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو را به همراه شهرام رادمهر، محمود فضلی، لطیف حسنی و بهبود قلیزاده به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به ۸ سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به ۱ سال حبس تعزیری و مجموعاً به ۹ سال حبس تعزیری محکوم نمود.

حکم ۹ ساله این فعال مدنی پس از تجمیع احکام صادره به ۸ سال زندان تقلیل پیدا کرده است.

پیشتر آیت مهرعلی بیگلو، روز ۲۰اردیبهشت٨۹ در منزل شخصی خود در شهر صوفیان از توابع شهرستان تبریز بازداشت و به اطلاعات تبریز منتقل شده بود.

این فعال مدنی همچنین در مراسم بزرگداشت پروفسور زهتابی در ۲۱آذر۸۱ و گردهمایی ساله قلعه بابک در تیرماه ۸۳ بازداشت و به احکام حبس محکوم گردیده بود.

آیت مهر علی بیگلو مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی قوپوز، فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تربیت مدرس تهران و اهل جلفا است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

مخالفت دوباره با آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو

لطیف حسنی به مرخصی اعزام شد

سوابق خبری تا شهریور ۹۴

درباره این مطلب نظر دهید