انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

اعلام حمایت 300 شهروند مشگین شهری از اعتراضات مردمی زنجان

zzz

اویان نیوز:

در دنیای مدرن، دموکراسی دارای شاخص های گوناگونی می باشد. از آزادی مطبوعات گرفته تا آزادی های دیگر مثل آزادی رسانه ها و بیان و اندیشه و حکومت قانون و … اما آنچه که در  جهان امروزی بیش از  همه به چشم می خورد آزادی تجمعات و برگزاری تظاهرات می باشد. همان چیزی که در اصل ۲۷ قانون اساسی ایران نیز به وضوح درج شده است. در تاریخ ۱۳۹۲ / ۰۵ / ۲۰  در یکی از استانهای آذربایجان ایران اعتراضات مسالمت آمیز و مدنی برگزار شد. مردم تورک زنجان به خاطر آلودگی های آب آشامیدنی وهوای شهر شان که توسط زباله های کارخانه های غیر استاندارد سرب و روی ایجاد شده است و منجر به افزایش آمار سرطان، سقط جنین و دیگر عوارض جانی منطقه شده، بصورت خودجوش دست به تظاهراتی مسالمت آمیز زده و به علت موجود شدن وضعیت ناگوار زیست محیطی، مقابل استانداری، تجمعاتی مدنی برگزار نموده و با پلاکاردهایی با مضمون : بیز سرطان ایسته میریک والسلام سرب و رویو تخته له یین بیر کلام و شعارهایی به زبان مادری شان بمانند : زنگانیمیز وار اولسون و یا اورمو تبریز اردبیل بو سس زنگاندان گلیر؛ خواسته ها و اعتراضات خودشان را مطرح نمودند.

ما نیز بنا به وظیفه انسانی و تعهد، مسئولیت ملی خود بعنوان عضوی از هویت آذربایجانی مان همانگونه که به خشکانیدن دریاچه اورمیه اعتراض نمودیم و نیز به کمک زلزله زدگان قره داغ شتافتیم اینبار نیز با امضا نمودن این طومار همبستگی مان را با برادران وخواهران تورک زنجانی نشان داده و از اعتراضات بحق و قانونی آنها حمایت می کنیم.

توضیح از سایت اویان نیوز: اسامی امضاکنندگان این طومار در اختیار سایت اویان نیوز قرار گرفته است ولی به دلیل شرایط و جو امنیتی روزهای اخیر مشگین شهر و درخواست امضاکنندگان این طومار نام این افراد در سایت منتشر نخواهد شد.

در زیر تصویر غیر شفاف از امضای شهروندان مشگین شهر را می توانید مشاهده نمایید.

با تشکر – مدیر سایت اویان نیوز

Picture 030

یکی از برگ های طومار امضای شهروندان مشگین شهری

درباره این مطلب نظر دهید