انتخاب زبان

آخرین اخبار

افزایش تنش در مرز آذربایجان و ارمنستان

karabağ

اویان نیوز: در درگیری های صورت گرفته در مرز دو کشور آذربایجان و ارمنستان تعدادی از سربازان ارتش آذربایجان جان باختند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از TRT فارسی، در درگیری های صورت گرفته در مرز دو کشور آذربایجان و ارمنستان تاکنون ۱۳ سربازان ارتش آذربایجان جان باختند.

وزارت دفاع آذربایجان در اطلاعیه ای اعلام کرده این درگیریها پس از آن صورت گرفت که در مناطق آغدام و ترتر یک تیم اکتشاف و خرابکار ارمنی کوشید تا به مواضع آذربایجان نزدیک شود.

درپی این درگیری شدید سربازان ارمنی پس از متحمل تلفات جانی، مجبور به عقب نشینی شدند.

خبرگزاری آپا اسامی سربازان و درجه داران شهید شده ارتش آذربایجان را منتشر نموده که طی روزهای اخیر وزارت دفاع این کشور از خانواده ی ایشان تجلیل خواهد نمود.

عیسی آلمازوف، پروین علیف، راحیل حسینوف، ائلچین احمدوف، سه نان قلیف، قارایغدی احمدوف، سفتر محمدوف، علی رحمانوف، مصطفی جوشقونوف، ائلنور ابراهیم اوف و ووقار پولادوف سربازان و درجه داران شهید شده ی ارتش آذربایجان می باشند.

در این بین احمد داووداوغلو در خصوص درگیری های صورت گرفته در مرز آذربایجان و ارمنستان اظهار داشت: داغ ۹ شهید آذربایجانی را در اعماق قلب خود احساس می کنیم.

داووداوغلو ضمن برقراری ارتباط تلفنی با المار ممدیاراف همتای آذربایجانی خود گفت عدم حل مساله قره باغ دلیل اصلی بوجود آمدن چنین حوادثی می باشد.

وزیر امور خارجه ترکیه با اعلام اینکه ترکیه همیشه از تمامیت ارضی آذربایجان دفاع می کند، تاکید کرد که این مساله باید هر چه زودتر حل شود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

افزایش درگیری در خط جبهه آذربایجان-ارمنستان / ۲سرباز آذربایجانی جان خود را از دست دادند

درباره این مطلب نظر دهید