انتخاب زبان

آخرین اخبار

افزایش 18 درصد تصادفات فوتی در آذربایجان غربی

IMAGE634951643921314693

اویان نیوز: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی آذربایجان غربی از افزایش ۱۸ درصدی میزان تلفات انسانی تصادفات درون شهری در سطح استان طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد.

علی سعیدی در گفتگو با مهر، با اشاره به وقوع ۱۵۳ تصادف منجر به فوت در معابر درون شهری استان طی سال گذشته و افزایش  ۱۸ درصدی تلفات انسانی، افزود: همچنین طی این مدت ۵ هزار و ۷۰۴ تصادف جرحی با ۳ درصد افزایش و ۲ هزار و ۶۸۰ فقره تصادف خسارتی با ۶ درصد کاهش به وقوع پیوسته که خودروهای پژو، پراید و پیکان بیشترین آمار تصادفات را به خود اختصاص داده اند.

وی ضمن انتقاد از استاندارد نبودن تجهیزات ایمنی خودروهای سواری، با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تا کنون به دنبال افزایش اجرای طرحهای عمران شهری در ارومیه میزان تصادفات افزایش یافته است، اعلام کرد: افزایش تعداد خودروهای عبوری در سطح شهر، صدور ۱۱۴ هزار و ۶۱۰ فقره گواهینامه جدید ، مشکل هندسی در برخی تقاطع ها، عدم رعایت نکات ایمنی دیگر دلایل افزایش تصادفات طی ماه گذشته بویژه در ارومیه بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی آذربایجان غربی اظهار داشت: امیدواریم با اتمام طرحهای زیر ساختی در حوزه ترافیک از جمله تقاطع های غیر همسطح و تکمیل رینگ ترافیکی ارومیه به همراه رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط مردم شاهد کاهش وقوع تصادفات باشیم.

سعیدی عنوان کرد: متاسفانه به طور میانگین روزانه ۴۸۵ فقره تصادف در سطح شهرهای استان بوقوع می پیوندد که بیشترین سهم مربوط به شهرستان ارومیه بوده و ۵۶ درصد تصادفات با عابرین پیاده حادث می شود.

سعیدی در پایان با اشاره به آمار تصادفات طرح نوروزی ۹۲، یادآور شد: از ابتدا تا پایان اجرای طرح نوروزی ۸ فقره تصادف فوتی در مهاباد، خوی، ارومیه، سردشت و تکاب ثبت شده که ۲۴۷ فقره تصادف جرحی و ۱۳۳ فقره تصادف خسارتی طی این مدت ثبت شده است.

درباره این مطلب نظر دهید