انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

افزایش 28 برابری بدهی دولت ایران

Italy - Logo - International Monetary Fund

اویان نیوز: صندوق بین‌المللی پول از یک‌دهم شدن بدهی‌های عمومی خالص ایران در دولت نهم و دهم خبر داد و پیش‌بینی کرد در سال ۲۰۱۳ بدهی دولت ایران با افزایش ۲۸ برابری نسبت به سال قبل از آن به ۳۲۴ هزار میلیارد ریال برسد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از تسنیم، صندوق بین المللی پول در گزارشی جدیدترین برآورد خود از میزان بدهی‌های عمومی کشورهای مختلف جهان از جمله ایران را منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش میزان بدهی‌های عمومی خالص دولت ایران در ۸ سال منتهی به ۲۰۱۲ که برابر با دولت‌های نهم و دهم است یک‌دهم شده و به ۱۱۵۰۰ میلیارد ریال در پایان سال ۲۰۱۲ رسیده است. بدهی عمومی خالص دولت ایران در سال ۲۰۰۵ که فعالیت این دولت آغاز شد ۱۱۶ هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

این نهاد بین المللی پیش‌بینی کرده است در پایان سال ۲۰۱۳ بدهی عمومی خالص دولت ایران نسبت به سال قبل ۲۸ برابر شود و به ۳۲۴ هزار میلیارد ریال برسد.

پیش از این برخی مقامات دولت یازدهم از تحویل گرفتن دولت گذشته با بدهی‌های سرسام‌آور خبر داده بودند که واکنش‌هایی را از سوی احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و بهمنی رئیس کل بانک مرکزی دولت گذشته در پی داشت و این دو مقام سابق اظهارات دولت‌مردان فعلی را رد کردند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

میراث احمدی‌نژاد برای دولت روحانی؛ ۱۸۳ هزار میلیارد تومان بدهی

احمدی‌نژاد:ممنوع‌الخروجی خاتمی ربطی به من نداشت؛ درباره خزانه خالی پاسخ می​دهند

سقوط ۱۶ رتبه‌ای ایران در رده‌بندی رقابت‌‌پذیری اقتصادی جهان

درباره این مطلب نظر دهید