انتخاب زبان

صفحه سوم

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

العربیه: حمله یک گروه مسلح عرب به پادگان سپاه پاسداران

farsi.alarabiya.net_2016-02-21_15-23-42

اویان نیوز: بخش فارسی سایت العربیه با انتشار فیلمی مدعی شده یک گروه مسلح عرب ایرانی به پادگان سپاه پاسداران واقع در مسیر اهواز-حمیدیه حمله مسلحانه انجام داده است.

به گزارش اویان نیوز، این خبرگزاری این گروه را «گردان العقاب» شاخه نظامی «جنبش عربی آزادی بخش الاحواز» معرفی کرده نوشته است: طبق بیانیه این گردان، در جریان این حمله تلفات سنگینی به پادگان سپاه پاسداران که در آن نیروهای «بسیج مردمی» عراق (حشد الشعبی) و بسیجیان ایران توسط سپاه دوره های نظامی می بینند، وارد شده است.

در بیانیه‌ای که از سوی این گروه منتشر شده و نسخه از آن به «العربیه نت»رسید، آمده است: گردان العقاب شاخه نظامی این جنبش با اسلحه تیر بار و مسلسل با عناصر سپاه پاسداران درگیر شده و پس از وارد کردن زیان‌های مادی و جانی به نیروهای سپاه، سالم به پایگاه‌های خود بازگشتند.

طبق بیانیه این گروه، نیروهای سپاه پس از حمله گردان «العقاب»، تمام مناطق مشرف بر منطقه را محاصره و چندین مرکز امنیتی برای بازرسی و تفتیش خودروهای اهالی آن منطقه احداث کردند.

همچنین نیروهای گشت امنیتی سپاه پس از این عملیات در جستجوی افراد وابسته به این گروه در چند منطقه داخل شهر اهواز اقدام به بازرسی مردم و خودروها کردند.

بر اساس این گزارش، این حمله پس از آن صورت می گیرد که «جنبش عربی آزادی بخش الاحواز» در بیانیه‌ای جمهوری اسلامی ایران را تهدید کرده بود که اقدامات «جنایتکارانه» در حق ملت عرب «الاحواز» را بی پاسخ نخواهد گذاشت و در آینده دست به عملیات نظامی متعددی خواهد زد.

«جنبش عربی آزادیبخش الاحواز» یکی از احزاب استقلال طلب است که برای استقلال مردم عرب خوزستان یا به تعبیر اغلب احزاب سیاسی عرب در ایران «الاحواز»، مبارزه می کند.

سپاه پاسداران تاکنون واکنشی به این خبر نداشته است.

درباره این مطلب نظر دهید